سردار سلیمانی آمریکا را وادار به عقب‌نشینی کرد

وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: سردار سلیمانی با جهاد،مبارزه بی امان و سازماندهی نیروهای مردمی در عراق و سوریه توانست آمریکا را وادار به عقب‌نشینی کند.

سید محمد حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز درباره مکتب حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در نماز جمعه هفته گذشته تاکید کردند که به شهید حاج قاسم نباید به عنوان یک فرد نگاه کرد؛ بلکه به سردار باید به عنوان یک راه، یک مکتب و مدرسه نگریست.

وی ادامه داد: مکتب سردار سلیمانی مکتب مقاومت، ایستادگی و پایداری و دفاع از مردم مظلوم منطقه و ظلم ستیزی است. سردار سلیمانی با جهاد، مبارزه بی‌امان و سازماندهی نیروهای مردمی در عراق و سوریه توانست دولت داعش را مضمحل و ضربه سختی به حامیان عربی، عبری و غربی‌اش وارد و آمریکا را وادار به عقب‌نشینی کند.

دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی با تاکید بر اینکه مسیر دشمنان ایران از ظلم و ستم می‌گذرد، اظهار کرد: عده‌ای در داخل کشور دم از مذاکره و سازش می‌زنند؛ اما با اتفاقات اخیر به خوبی معلوم شد ایران با امتیاز دادن، پذیرش محدودیت‌ها و عقب نشینی در برابر غرب هرگز به نتیجه نمی‌رسد، بلکه خوی استکباری آنان اندازه ندارد.

وی بیان کرد: غربی‌ها اگر احساس کنند در موضع ضعف هستیم، گستاخ‌تر می‌شوند و مطالبات بیشتری را پیگیری می‌کنند، بدون اینکه به تعهداتشان عمل کنند.

حسینی با اشاره به نماد مقاومت نامیده شدن شهید سلیمانی از طرف سید حسن نصرالله رهبر حزب الله لبنان گفت: سردار عزیز ایران از سوی اسماعیل هنیه (رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس) شهید قدس نامیده شد؛ زیرا رزمندگان فلسطین نقش حاج قاسم در حمایت از خودشان را به خوبی درک می‌کنند و دیگر مثل گذشته با سنگ به صهیونیست‌ها حمله نمی‌کنند؛ بلکه پاسخ موشک را با موشک می‌دهند.

استاد دانشگاه تهران در ادامه افزود: تلاش برای تقویت محور مقاومت یک وظیفه شرعی است در عین اینکه با این اقدام منافع ملی ایران نیز تأمین و دشمنان خبیث کشور زمین‌گیر و تضعیف می‌شوند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم با تاکید بر اینکه مقصد نهایی فعالیت‌های منطقه‌ای آزادی قدس شریف است، خاطر نشان کرد: تنها با راهبرد مقاومت و پایمردی است که مردم مظلوم فلسطین می‌توانند بعد از ده‌ها سال آوارگی، ظلم و ستم از یوغ رژیم غاصب رها شوند.

حسینی گفت: خوشبختانه با الهام از انقلاب اسلامی ایران روحیه مقاومت در مردم غزه و فلسطین تقویت شده و به این نتیجه رسیده‌اند که راه یاسر عرفات و جنبش فتح که مبتنی بر مذاکره و سازش بود، نتیجه‌ای برایشان نداشته است.

وی بیان کرد: مردم زجر کشیده فلسطین با قدرت از کیان خود دفاع می‌کنند و جواب تهاجم‌ها را می‌دهند، به‌طوری‌که با واکنش سریع خود صهیونیست‌ها را به وحشت انداخته‌اند، به فضل و نصرت الهی ادامه این ایستادگی و پایداری، رژیم صهیونیستی را از پا در می‌آورد.

عضو شورای جمعیت دفاع از فلسطین درباره توجه دولت به محور مقاومت اظهار کرد: کم و بیش از سوی دولت برای محور مقاومت همراهی صورت گرفته؛ اما کافی نبوده است. برخی وادادگان سیاسی و غرب‌زدگان دائم علیه سپاه قدس جو سازی می‌کردند که این اقدام از سال 1388 با شعار نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران علنی شد.

حسینی با تاکید بر اینکه برخی با عناوین مانند دولت با تفنگ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تخریب کردند، گفت: عده‌ای می‌گفتند مسائل منطقه‌ای هم باید در دست وزارت امور خارجه باشد و ایران به حضور خود در منطقه پایان دهد؛ حتی رئیس جمهور نیز بعد از برجام به دنبال برجام 2 و سه بود.

وی افزود: برجام 2 مربوط به توان موشکی و برجام سه نیز مرتبط با پایگاه منطقه‌ای ایران بود که می‌خواستند همچون صنعت هسته‌ای فعالیت‌های ایران را محدود کنند. این رویکرد متعلق به کارگزاران و سیاسیونی بود که اعتقادی به مقاومت ندارند؛ اما رهبر معظم انقلاب با اقتدار مانع شدند تا مذاکراتی در حوزه موشکی و منطقه‌ای صورت گیرد و با بی‌نتیجه بودن برجام مردم به خوبی متوجه درستی نگرش و خط مقام معظم رهبری و شهید سلیمانی شدند.

سید محمد حسینی در پایان تاکید کرد: امیدواریم مردم با حمایت از راه شهید سلیمانی و انتخاب حامیان مقاومت، ضامن عزت ایران و مسلمانان باشند.

انتهای پیام/

کد خبر: 1058891