رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر خبر داد؛

راه‌اندازی مرکز هوش مصنوعی به نام شهدای دانشجوی سانحه هوایی

یکشنبه 13 بهمن 1398 - 13:50
کد مطلب: 1059803
معتمدی

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برنامه دارد با همکاری سه دانشگاه صنعتی امیرکبیر، صنعتی شریف و تهران مرکز هوش مصنوعی به نام شهدای دانشجوی سانحه هوایی راه اندازی کند.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، سید احمد معتمدی با اشاره به راه‌اندازه مرکز هوش مصنوعی گفت: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پیشنهاد داده است که یک مرکز هوش مصنوعی راه‌اندازی شود که این مرکز به نام شهدای دانشجوی حادثه هوایی هواپیمایی اوکراین نامگذاری شود چراکه در این هواپیما فارغ التحصیلان سه دانشگاه برتر کشور از جمله دانشگاه صنعتی امیرکبیر، صنعتی شریف و تهران حضور داشتند.

وی افزود: بنابراین از روسای سه دانشگاه صنعتی شریف، تهران و صنعتی امیرکبیر دعوت شد تا درخصوص نحوه کار این مرکز تبادل نظر صورت گیرد.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار کرد: مرکزیت این مرکز هوش مصنوعی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات خواهد بود وشعبه های این مرکز در سه دانشگاه صنعتی امیرکبیر، صنعتی شریف و تهران است.

معتمدی عنوان کرد: پس از راه اندازی این مرکز تمامی دانشگاه ها می توانند از امکانات و خدمات این مرکز استفاده کنند.

وی با بیان اینکه هوش مصنوعی پیشانی علم دنیا است، گفت: باتوجه به اینکه بسیاری از شهدای این سانحه هوایی افراد برجسته علمی کشور بودند بنابراین نامگذاری این مرکز به نام این شهدا بسیار حائز اهمیت است.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر افزود: در این راستا قرار است تفاهم نامه ای میان وزرای ارتباطات و علوم، سه دانشگاه و پژوهشگاه فناوری ارتباطات و اطلاعات منعقد شود.

معتمدی ادامه داد: در واقع یک تفاهم نامه چهارجانبه با امضا دو وزیر برای راه اندازی این مرکز منعقد خواهد شد.

وی اظهار کرد: با راه اندازی این مرکز حوزه هوش مصنوعی رشد بسیار خوبی در کشور خواهد داشت.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر افزود: قرارداد این مرکز به زودی منعقد خواهد شد و تلاش می شود که تا قبل از مهرماه سال آینده و آغاز سال تحصیلی جدید این مرکز راه‌اندازی شود.

معتمدی گفت: هوش مصنوعی یک زمینه تخصصی و روز دنیا است که کاربردهای زیادی در زمینه های مختلف دارد در واقع هرزمان که بحث محاسبات سنگین مطرح است این علم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی عنوان کرد: امروزه در کنار تکنیک های ریاضی از هوش مصنوعی کمک گرفته می‌شود.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: هوش مصنوعی از نحوه فعالیت مغز انسان در تحلیل ها استفاده می‌کند.

معتمدی عنوان کرد: دانشگاه صنعتی امیرکبیر در حوزه هوش مصنوعی بسیار قوی است به نحوی که حدود 100 عضو هیات علمی این دانشگاه در این حوزه فعالیت می‌کنند و گروه هایی نیز در این دانشگاه فعال هستند که با نام هوش مصنوعی درحال فعالیت هستند.

وی افزود: با راه اندازی این مرکز، دانشگاه صنعتی امیرکبیر می تواند بسیار قوی در این حوزه فعالیت کند چراکه این دانشگاه دارای ابررایانه است و به دنبال طراحی و ایجاد یک ابررایانه جدید نیز است.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر عنوان کرد: حادثه‌ای که اتفاق افتاد حادثه دلخراش و سنگینی برای همه مردم ایران بود.

معتمدی اضافه کرد: سرنشینان این هواپیما دانشجویان خارج کشور بودند که این موضوع این حادثه را برای کشور بسیار دردناک کرد.

وی افزود: مدیریت دانشگاه از همان ابتدا سعی کرد در خصوص این حادثه فعال برخورد کند و با بازماندگان حادثه همدردی کند. سعی کنیم تاجایی که ممکن است از غم و اندوه خانواده های بازماندگان کم کنیم.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: روسای دانشکده ها، اساتید، معاونان و خود من در منازل، مراسم تشییع جنازه و مراسم ختم این افراد شرکت کنیم.

انتهای پیام/

31 / 320

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار