جزئیات برقراری امنیت با کمک مردم در سواحل مکران در قالب بسیج دریایی

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: نیرو‌های بسیج دریایی که همان مردمی هستند که در صیدگاه‌های عمومی خلیج فارس و دریای عمان فعالیت می‌کنند، در قالب بسیج دریایی در برقراری امنیت سواحل مکران، خلیج فارس و دریای عمان با ما همکاری می‌کنند.

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، دریادار علیرضا تنگسیری بعدازظهر امروز در حاشیه بیست و هفتمین همایش ارگان‌های دریایی کشور در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس درباره نحوه عضوگیری و فعالیت بسیج دریایی، اظهار داشت: محور فعالیت بسیج دریایی در خلیج فارس، دریای عمان و سواحل مکران است.

وی ادامه داد: معتقدیم امنیت را باید مردم ایجاد کنند و اگر امنیت مردمی شود پایدار می‌شود.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: بسیج دریایی یعنی حضور مردم در منطقه موجب عقب‌نشینی بیگانگان می‌شود.

تنگسیری با بیان اینکه نیرو‌های بسیج دریایی همین مردم هستند، گفت: در صیدگاه‌های عمومی خلیج فارس و دریای عمان همین مردمی که فعال هستند، بسیج دریایی هستند و ما از آن‌ها حمایت می‌کنیم و هر گاه نیاز شد همکاری عملیاتی با ما دارند و حتی مسلح می‌شوند و در مقابل دشمن حضور می‌یابند.

* جزئیات مقابله با صید ترال توسط بیگانگان در آب‌های جنوب کشور

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: در مقطعی ما دریابست را داشتیم که موجب شد بسیاری از ماهیگران بیکار شوند، زیرا کشتی‌های صنعتی صید بیگانه در آب‌های ما فعال بودند. ما تعدادی از آن‌ها را بازداشت کردیم و ماهی‌های آن‌ها را هم مصادره کردیم.

وی افزود: در آب‌های خلیج فارس به دلیل بسته بودن محیط صید ترال موجب می‌شود مرجان‌های کف زمین از بین برود. این محل زیستگاه ماهی‌ها است و اگر صید شود، هیچ موجود زنده‌ای در خلیج فارس نمی‌ماند.

تنگسیری افزود: ۱۳۷۵ کیلومتر ساحل در خلیج فارس داریم یعنی اگر هر ۲۰ کیلومتر یک روستا در نظر بگیریم با این کار روستا‌های زیادی بیکار می‌شوند و مجبورند ترک دریا کنند.

وی با تأکید بر اینکه در حال حاضر جلوی چینی‌ها را گرفته‌ایم و هیچ گونه صید غیرقانونی ترال نداریم، گفت: اگر در آب‌های فراتر از آب‌های سرزمینی ما در عمق کمتر از ۲۰۰ متر صید ترال انجام شود جلوی آن‌ها گرفته می‌شود. ما نمی‌توانیم رنج مردم خود را تحمل کنیم.

انتهای پیام/

کد خبر: 1061252