فدراسیون فوتبال چشم پوشی نکند

باشگاه پرسپولیس: از اتهام‌زنندگان شکایت می کنیم

یکشنبه 11 اسفند 1398 - 15:48
کد مطلب: 1062517
پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس در واکنش به برخی اظهارنظرها از سوی برخی نفرات و تیم‌ها علیه این باشگاه بیانیه‌‌ای صادر و اعلام کرد از طریق حقوقی کار را پیش خواهد برد.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری ایسکانیوز و به نقل از سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، در این بیانیه آمده است:

در پی کسب جام های متوالی از سوی سرخ‌ها طرح مسائل واهی و پوچ برای توجیه عملکرد نزد هواداران تیم‌ها در سرلوحه کار بعضی باشگاه‌ها قرار گرفته و متاسفانه عدم برخورد قاطع در گذشته از سوی ارکان فوتبال و دیگر مراجع ذیربط در زمان مقرر، فوتبال و بعضا کشور را در جریان برگزاری بعضی بازی‌ها دچار مشکل می‌کند و علاوه بر این به سلامت، پاکی و اعتبار فوتبال ایران و دست اندرکاران آن لطمه می زند و نمی توان و نباید از آن چشم پوشی کرد. در این باره ذکر برخی نکات را ضروری می‌دانیم.

نقش آفرینی در ناهنجاری ها با تحریک تماشاگران

بخش قابل توجهی از ناهنجاری‌ها و زد و خوردهای خونین که در سال‌های اخیر در ورزشگاه‌ها شاهد بوده‌ایم و مردم را به جان هم می‌اندازد، ناشی از همین رفتارهای غیر مسئولانه و تحریک تماشاگران با اتهام زنی های واهی و بی پایه و اساس از سوی برخی مالکان،مدیران و متاسفانه بازیکنان برخی تیم ها است. اگر در گذشته، توجه لازم به این مسئله می‌شد، امروز شاهد چنین وضعیتی نبودیم که اصلا شایسته فوتبال ایران نیست. این افراد فوتبال را به جای عرصه‌ای برای با هم بودن، رقابت جوانمردانه و پیشرفت به تشکیلات تولید خشم بدل کرده‌اند و چنان رفتاری در آن باشگاه‌ها به این رویه بدل گردید و باز چون برخوردی نشد، باشگاه‌های دیگر هم به آن روی آورده‌اند و این مساله به یک بیماری مهلک و بعضا واگیرداری بدل شده است. آیا حمله موتورسوارها به هواداران بی‌گناه پرسپولیس و یا ضرب و جرج 160هوادار پرسپولیس نشات گرفته از همین ادعاهای کذب مطرح شده قبل از بازی نیست؟

وقتی مدرکی ندارند و اسم هم نمی برند!

این روزها و با افزایش اختلاف امتیاز پرسپولیس با رقبایش شاهد موج جدیدی از اتهام‌زدن‌ها هستیم در حالی که این افراد، برای ادعاهای خود مدرکی ندارند و مستند صحبت نمی‌کنند. آنها به تعبیر خودشان با زیرکی اما در واقع به دلیل نداشتن هیچ مستندی و آگاهی از واهی بودن اظهارات تند خود، نامی از پرسپولیس نمی‌آورند و مهلک‌ترین هجمه‌ها را وارد می‌کنند. به نظر می‌رسد آن‌ها امیدوارند از زمین مسابقه گرفته تا خارج از آن به کمک‌شان بیایند تا پرسپولیس از صدر به پایین کشیده شود. در این بین آنها همه ارکان فوتبال را با اتهام‌هایی روبرو می‌سازند و به شکلی سازمان یافته با بهره‌گیری از شبکه‌های اجتماعی سعی دارند باورهای نادرست را به هواداران خود و مردم شهرها بقبولانند و اینگونه با تهمت‌های ناروا فوتبال ایران و فدراسیون و باشگاه پرسپولیس و بعضا جامعه داوری و متولیان ورزش کشور را به همدستی، تبانی و علنا فساد سیستماتیک متهم می کنند‌. آیا باید تماشاگر این هجمه ها بود؟

فریاد حق طلبی پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس با صدایی بلند و رسا تاکید دارد هر آنچه گفته‌ایم و می‌گوییم مستند و مستدل است و البته در برخی مواقع برای حفظ تمرکز سکوت می‌کنیم اما اکنون که این اتهام‌زنی‌ها شدت گرفته زمانی است برای فریاد حق طلبی پرسپولیس در گوش این فوتبالی است که بارها در قبال اتهامات تند خود را به نشنیدن اتهامات زده است‌. حالا اگر ذره‌ای استدلال و صداقت وجود دارد بیایند و دلایل خود را برای طرح این اکاذیب بیان کنند تا پاسخ ان را نیز بشنوند نه اینکه تصور کنند با کلی گویی‌ها می توان حرفی و تهمتی زد و پاسخگو نیز نبود.

پرسپولیس ؛صدرنشین مقتدر با تمام بلاها و کم لطفی‌ها

این افراد، مطالب کذب خود را از فرط تکرار و هم‌افزایی داخلی، باور کرده‌اند ولی در نهایت خوب می‌دانند حقیقت مطلب چیز دیگری است. پرسپولیس الی ماشاا... مستند و دلیل و آمار در بیان مظلومیت و متضرر شدن خود از اشتباهات داوری، چینش و برنامه بازی‌ها و برخی تناقض ها در تصمیمات اتخاذ شده دارد و به همان اندازه از منتفع شدن برخی رقبا. همه ما دیدیم و می‌بینیم که اتحاد برخی رقبا علیه پرسپولیس و بعضا کارشکنی‌ها از هر سو نتوانست تیم پرسپولیس را در اواخر فصل قبل با شدت گرفتن هجمه‌ها و اتفاقات تلخ از هت‌تریک قهرمانی در لیگ و دبل قهرمانی محروم سازد و این فصل نیز به رغم‌ جدایی آقای برانکو از یک‌سو و اوج گرفتن این هجمه‌ها و کارشکنی‌ها از ابتدای فصل تاکنون، شاهد صدرنشینی سرخ‌ها در نیم فصل اول و در شروع نیم فصل افزایش فاصله امتیازات با چهار برد و یک مساوی با گل محمدی و شاگردانش مقابل مدعیان هستیم و حال که این اختلاف به ده امتیاز رسیده شاهد هجمه‌ای جدید از تهمت‌های ناروا و بعضا کثیف هستیم. آیا وقت آن نرسیده تهمت زننده ها را به پای میز پاسخگویی در محکمه عدالت کشاند و با آنها که استدلالی ندارند برخورد قاطع کرد؟

در رقابت ناکام‌ مانده اند و به همه ارکان فوتبال تهمت می‌زنند

برخی رقبا حالا از رقابت با پرسپولیس عاجز مانده‌‌اند. آنها خود نمی‌توانند نتیجه بگیرند و برای توجیه ناکامی‌های خود با وجودهزینه‌های کلانی که انجام داده‌اند، شائبه ایجاد می‌کنند. این رفتار توهین به فوتبال، توهین به پرسپولیس، توهین و تهمت آشکار به فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ، داوران و دیگر متولیان فوتبال و ورزش البته توهین به شعور هواداران خودشان است. آیا نباید مقابل اقداماتی که به اعتبار فوتبال ایران خدشه وارد می کند سخت ایستاد و برخوردی جدی و آموزنده داشت؟

اتهام‌های واهی با اسم رمز "مهندسی" و "حمایت"

نتایج به نفع پرسپولیس مهندسی می شود" یا "حمایت از پرسپولیس" برای توجیه ناکامی‌ها و ایجاد هجمه علیه پرسپولیس ماحصل کوتاهی در برخورد با این اتهام‌زنی‌ها است. آیا نباید اگر کسی ادعایی را مطرح می‌کند حداقل برای آن دلیلی طرح کند؟ آیا باید نشست و تماشاکرد که فلان مربی چندین میلیاردی با تیمی پرستاره و کهکشانی، بازیکن با سابقه چند صد هزار دلاری، بازیکنی که از همین پرسپولیس به روایتی پول اضافه‌تر از مطالبات خود گرفته یا مربی ناکامی که حرمت دستیاری سرمربی پرسپولیس بودن را نگه نداشته و برخی رقبای ناکام هر چه دلشان می خواهد بگویند و باشگاه پرسپولیس و فدراسیون فوتبال هم ناظر این بهتان‌ها باشند؟

آیا دیگر خنده‌دار از یک سو و تاسف‌بار از سویی دیگر نیست که برخی تیم‌ها همین هفته مقابل تیم‌های قعر و میان جدولی ناکام مانده‌اند و بعد توپ این ناکامی را بی هیچ دلیل خاص و موجهی به زمین پرسپولیس می اندازند؟ آیا اظهارنظر بازیکنی می‌گوید پنالتی نگرفتن برای ما برنامه‌ریزی شده است اتهام زنی به داور، کمیته داوران و یا لوث کردن موفقیت دیگر تیم‌ها نیست؟

دیگر حنای‌شان پیش هواداران خودشان هم رنگی ندارد

اهالی فوتبال، جامعه رسانه‌ای و هواداران عزیز مستحضر باشند، برخی رقبای ما به خوبی می‌دانند که توان موفقیت ندارند و از حالا در حال برنامه‌ریزی برای ایجاد هجمه علیه پرسپولیس در ادامه مسابقات لیگ و جام‌ حذفی و حتی بسترسازی برای تحت فشار قراردادن سرخ‌های فعلا بی رقیب در رقابت‌های فصل آینده هستند و امیدوارند، فشارهایشان به سرکوب پرسپولیس منجر شود تا شاید بتوانند در صدر جدول که به پرسپولیس عادت کرده سری میان سرها در آورند. آن‌ها با اتفاقات اواخر فصل گذشته امیدوار شده بودند که فشارهای‌شان به ثمر نشسته و پرسپولیس این فصل درپی بحران های مالی و تغییر مربی و هجمه سنگین تهمت‌ها زمین گیر شود ولی در ادامه متوجه ضعف بیش از پیش خود شدند و اکنون‌‌ می‌بینیم که حنای این اتهام‌زنی‌های شان نزد هواداران واقع بین برخی تیم‌های مدعی نیز رنگی ندارد چرا که این طیف از هواداران و پیشکسوتان تیم ها به صراحت عنوان کرده‌اند‌ دلیل ناکامی‌های مان را باید در اشکالات خود جستجو کنیم نه اینکه بعداز هر باخت آن را به پرسپولیس ربط دهیم.

برخورد نشود، فاجعه پیش می‌آید

عمده حمله‌ها به پرسپولیس به بهانه داوری بوده در حالی که بی هیچ اغراقی پرسپولیس در زمره تیم هایی است که بیشتر از خیلی ها از اشتباهات داوری متضرر شده است. بنابراین از کمیته داوران انتظار می‌رود اگر ادعای واهی و غیرواقعی علیه داوران از جمله اتهام پوچ "اشتباه برنامه ریزی شده داور در نگرفتن پنالتی "مطرح شد، از آنها دفاع کند تا مبادا فشار روی داوران منجر به متضرر شدن سرخ ها و ‌عامل برخی اتفاقات ناصواب شود.

این آقایان با ادعاهای غلط و تحریک امیز خود حالا امنیت فوتبال را به خطر می‌اندازند و به نوعی و تا حدی مسبب اغتشاش‌هایی هستند که اواخر فصل گذشته با حمله گسترده تماشاگران دو تیم به ماموران خدوم نیروی انتظامی و هواداران مظلوم پرسپولیس روی داد و در این فصل نیز با برخی اتفاقات اثرات آن را شاهد بوده‌ایم. با تکرار مکرر برخی اتفاقات اگر جلوی این سیاه‌نمایی و دروغ‌های آشکار گرفته نشود و باز هم برخوردی قاطع صورت نگیرد شاهد اتفاقات فاجعه بارتر در آینده خواهیم بود. بنابراین بی تردید مسوولین هر گونه اتفاقی در وهله اول با فدراسیون فوتبال خواهد بود که پرسپولیس را بخاطر شعار دادن در دربی محروم از تماشاگر کرده اما تماشاگرنماهای خاطی برخی تیم‌ها را تنها به توبیخ و محرومیت تعلیقی محکوم نمود. عجیب اینکه همین تیم‌ها با سردمداری مالک و مربیان ناکام خود شده‌اند پرچمدار اتهام مهندسی نتایج و تهمت ناروای حمایت از پرسپولیس و عجیب تر اینکه همین ها احضار هم نمی‌شوند اما مسی نابغه فوتبال جهان بخاطر طرح ادعایی مشابه به رغم جذاب و پول ساز بودن برای فوتبال جهان چهار ماه از بازی‌های ملی محروم می‌شود.

برخورد قاطع بدون مماشات و مصلحت اندیشی و درنگ

باشگاه پرسپولیس ‌علاوه بر هجمه‌های ناروای ایجاد شده، با توجه به ادامه این رفتارها و ناهنجاری ها و تبدیل به رویه و اپیدمی شدن آن از سوی بعضی باشگاه‌ها، در برخی موارد نگران هواداران میلیونی تیم خود است و این مطلب را برای چندمین بار مورد تاکید قرار می‌دهد. باید بدون مماشات و درنگ جلوی دروغ‌پردازی‌ها گرفته شود و جای تعجب دارد چرا کالدرون سرمربی سرخ ها در نیم فصل اول به خاطر برداشت غلط از یک مصاحبه و اتهامی که به او نسبت داده شد فورا و سخت گیرانه محروم شد اما با ادعاهای سنگین‌ و تندتر مربیان و بازیکنان برخی تیم‌ها که همه ارکان فدراسیون را نشانه رفته هیچ برخوردی نشده؟ آیا این سخت‌گیری‌ها در قبال پرسپولیس و چشم پوشی از اتهام دیگر تیم‌ها به پرسپولیس، داوران و فدراسیون فوتبال یا تشکیلات ورزش کشور هم مصداقی از حمایت از پرسپولیس است؟

متاسفانه شرایط به شکلی شده که حالا بعد از مدیران برخی باشگاه‌های صنعتی، برخی بازیکنان بزرگ ملی‌ که همین هفته قبل مدیرعامل پرسپولیس از وی تمجید کرد هم در این دام افتاده و اعتبار خود را نادیده گرفته و به اتفاق مربی تیم خود بعد از ناکامی مقابل تیم قعر جدول ادعاهایی را مطرح می کند که برخی افراد در فوتبال آن را بدعت کرده‌اند. مایه تاسف است که برخی بازیکنان گرانقیمت اما با سابقه خوب در فوتبال نیز در دام اپیدمی اتهام‌زنی ها گرفتار شده و در توجیه عملکرد خود، مسائلی را مطرح می‌کنند که کاملا واهی، کذب و نادرست است.

در این فوتبال هستند مربیانی که با وجود دریافت مبالغ کلان از بعضی باشگاه‌ها، نتوانسته‌اند در طول چند سال، با تیم‌های پر از مهره و ستاره و کهکشانی خود عنوانی را به دست آورند. آن‌ها به این دلیل که پاسخی برای هواداران آن تیم‌ها ندارند، آسمان و ریسمان می‌بافند و برای خود ارتش سری درست می‌کنند و با طرح ادعاهای تند تماشاگران تیم خود را تحریک می کنند. آنها که تهمت می‌زنند بیش از آن که به کیفیت کار خود بیاندیشند، نگاهشان به پرسپولیس بوده و حال غافلگیر شده‌اند و می کوشند اذهان را به جای ناکامی خود به سمت و سوی دیگر ببرند.

کارشناسان، پیشکسوتان و رسانه ها بررسی، قضاوت و به فوتبال کمک کنند

باشگاه پرسپولیس از کارشناسان فوتبال، پیشکسوتان و رسانه‌های آزاداندیش درخواست می‌کند با روشنگری، طرح حقایق فنی و دلایل ناامنی این تیم‌ها، به هواداران همه تیم ها و در کل فوتبال ایران کمک کنند و فوتبال ایران را از گرداب تهمت زدن های ناروا و بی پایه و اساس نجات دهند.

در فوتبال جهان تیم‌هایی مثل یوونتوس و بایرن مونیخ سال‌های سال است که در سری A و بوندس‌لیگا به قهرمانی می‌رسند ولی دیگر تیم‌ها از این روش‌ها که در ایران شاهد هستیم برای فشار به مسوولان فوتبالی و غیرفوتبالی و سیاسی برای به زیر کشیدن آنها استفاده نمی‌کنند چون اگر غیر از این رفتار کنند، با آنها به شدت برخورد می‌شود، چون امنیت و سلامت رقابت‌ها، اصول اساسی در فوتبال آن کشورها است‌.

برخی رقبای پرسپولیس اما در حالی اتهام‌زنی‌ها را سرلوحه کار خود قرار دادند و پرسپولیس را آماج هجمه‌ها و فشارها قرار می‌دهند که واقعا به رغم نادیده گرفته شدن تخلفات شان و بهره مندی از قرعه بهتر، اشتباهات داوری کمتر و برگزاری بازی خانگی در روز تعطیل به دفعات بسیار بیشتر، خود را به سطح رقابت برای قهرمانی نرسانده‌اند.

این حقیقت را رسانه‌ها و هواداران آن تیم‌ها می‌توانند با بررسی عملکرد فنی و آماری متوجه شوند. آنها در حالی علیه پرسپولیس هجمه درست می‌کنند که از رقابت و غلبه بر تیم‌های میانه جدول و حتی در خطر سقوط ناکام و بازنده هستند.

شکایت پرسپولیس به کمیته انضباطی و کمیته اخلاق می‌رود

بخش حقوقی باشگاه پرسپولیس دیروز درگیر بررسی پرونده‌های فیفایی بود. ‌جلساتی هم برگزار شد و امروز و فردا باشگاه شکایت‌های خود را از آنهایی که اتهام زده اند را به کمیته انضباطی و اخلاق ارائه می‌کند و امید آن دارد فدراسیون و سازمان لیگ ‌نیز راسا به اتهامات وارده ورود کرده و رای قاطعی صادر کنند.

در حق این فوتبال جفا نکنید

باشگاه پرسپولیس تاکید دارد اگر در قبال این تهمت ها سکوت شده و برخورد جدی و بدون مماشات را شاهد نباشیم جفای بزرگی در حق پرسپولیس و اعتبار و پاکی رقابت های باشگاهی در فوتبال ایران شده است و آنوقت شاید دیگر راهکارها را‌برای گرفتن حق خود بررسی کنیم. ما موظفیم به دفاع از حق و حقوق و زحمات کادر فنی و سرخ ها و حمایت پرشور هواداران و پیشکسوتان خود و در این مسیر مصلحت اندیشی نخواهیم کرد. به امید آنکه در محکمه عدالت بتوانیم حق پایمال شده پرسپولیس را بگیریم و به خیلی ها هم می گوییم:

پرسپولیس رقابت جوانمردانه را فریاد می زند و فوتبال هم در مستطیل سبز برگزار می‌شود. بفرمایید به بازی در داخل زمین!

104 / 351

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار