آموزش در بستر مجازی، سنگ بنای توسعه عدالت آموزشی است

رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان گفت: آموزش در بستر مجازی سنگ بنای توسعه عدالت آموزشی است.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، فاطمه مهاجرانی در اولین گردهمایی مجازی مدیران مدارس سمپاد کشور که با حضور حدود 400 نفر تشکیل شد با تبریک سال جدید و اعیاد مبارک شعبانیه گفت: امیدوارم خداوند به برکت ایام مبارک شعبان سلامتی را به جامعه ما برگرداند.

وی افزود: تفاوت افراد موفق و ناموفق در استراتژی‌ها رویکردهایی است که در سختی‌ها اتخاذ می‌کنند، افراد ناموفق در مشکلات ایستایی دارند و افسوس می‌خورند اما افراد موفق در عین حالیکه با افراد آسیب دیده حس همدلی دارند به فکر استفاده بهینه و ایجاد راهکار برای کمک به آنان هستند.

مهاجرانی اشاره کرد: آنچه اکنون شاهد هستیم استفاده از شرایط سخت کرونا برای کمک به دانش‌آموزان کشور است و ما به عنوان اعضای خانواده بزرگ آموزش و پرورش باید کمک کنیم که انسان تربیت کنیم.

همکاری استان‌ها در راه‌اندازی سامانه آموزش در بستر فضای مجازی

رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان با بیان اینکه استان فارس و دیگر استان‌ها در راه اندازی سامانه آموزش در بستر فضای مجازی همکاری زیادی داشته‌اند، گفت: ما به دنبال تغییر هستیم و این کار حاصل نمی‌شود مگر با کمک شما همکاران و تاکنون ١٠هزار دقیقه فایل آموزشی تهیه شده است و در اختیار دانش‌آموزان قرار گرفته است که کاری جهادی است.

راه‌اندازی سامانه آموزش مجازی سمپاد

مهاجرانی با اشاره به اینکه با حضور وزیر آموزش و پرورش در روز ٢٨ اسفندماه سامانه آموزش مجازی سمپاد راه‌اندازی شد، اذعان کرد: کرونا همانطور که تهدید جدی برای سلامت جامعه است فرصتی است تا از ظرفیت فناوری اطلاعات استفاده کنیم و اکنون ما بدون تعطیلی در حال انجام کار هستیم و امور آموزشی و پرورشی دانش‌آموزان را پیگیری می‌کنیم.

وی در ادامه اضافه کرد: از امروز هرکدام از ما تولید کننده محتوا و رسانه معرفی کننده سامانه آموزش مجازی خواهیم بود و خوشبختانه این موضوع در همه شهرهای کشور وجود دارد که آموزش تعطیل نشده است.

مهاجرانی با بیان اینکه حجم زیادی محتوا تولید شده است، گفت: مدارس سمپاد تعطیل نیستند و بیش از معمول کار می‌کنند چرا که تا کنون تنها برای دانش‌آموزان سمپاد محتوا تولید می‌کردند اما در این مدت برای دانش‌آموزان سراسر کشور محتوا آموزشی و پرورشی تولید می‌کنند.

رییس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان اشاره کرد: اگر بخواهیم در حوزه مهارت‌های زندگی، مناجات شعبانیه و دعای هفتم صحیفه سجادیه اقداماتی داشته باشیم تنها با کمک شما همکاران امکان‌پذیر است.

از دانش‌آموزان بخواهیم برای مثبت اندیشی، محتوا تولید کنند

وی با بیان اینکه از دانش‌آموزان بخواهیم برای مثبت اندیشی، امید به آینده و بهتر کردن وضعیت کشور محتوا تولید کنند، گفت: مطمئن هستم که دانش آموزان ما توانمندی‌های زیادی دارند، لذا نه فقط در حوزه‌های آموزشی بلکه در امور پرورشی و فرهنگی نیز کارهای خوبی انجام گرفته و ادامه خواهد داشت.

مهاجرانی با بیان اینکه آموزش در بستر مجازی سنگ بنای توسعه عدالت آموزشی است، گفت: استان همدان و استان‌های ذیل این قطب برای پایه هفتم، استان خوزستان برای پایه هشتم، استان البرز برای پایه نهم، المپیادها و امور پرورشی تولید محتوا خواهند کرد.

وی در ادامه اضافه کرد: استان یزد برای تمامی سه رشته پایه دهم، استان آذربایجان‌شرقی برای تمامی رشته‌های پایه یازدهم، استان خراسان هر سه رشته پایه دوازدهم و سمپاد مهارتی و تهران برای تمام المپیادها نیز تولید محتوا خواهند کرد.

آزمون ورودی پایه هفتم و دهم مدارس استعدادهای درخشان در خردادماه برگزار می‌شود

مهاجرانی اشاره کرد: آزمون ورودی پایه هفتم و دهم مدارس استعدادهای درخشان به تعویق افتاده‌ است و اگر ستاد ملی مقابله با کرونا مجوز بدهد در خردادماه آزمون برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

کد خبر: 1065502