نتیجه ازدحام های امروز 5 تا 14 روز بعد مشخص می‌شود

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران گفت: نتایج ازدحام امروز بین ۵ تا ۱۴ روز آینده مشخص می‌شود.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، علیرضا زالی با اشاره به آخرین آمار بیماران مبتلا به کرونا در تهران گفت: در طی ۲۴ ساعت گذشته حدود ۶۲۳ نفر از بیماران مبتلا به کرونا بستری در بخش‌های عادی و ویژه در بیمارستان‌های تهران مرخص شدند. این در حالی است که در همین بازه زمانی ۳۹۹ بیمار جدید کرونایی در بخش‌های عادی و ۱۰۰ نفر نیز در بخش‌های ویژه بیمارستان‌های تهران بستری شدند.

وی با اشاره به پذیرش و بستری شدن ۴۹۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های تهران، گفت: گرچه این آمار نسبت به روز گذشته مختصری کاهش داشته است، اما هنوز هم کما فی السابق آمار مراجعان به بیمارستان‌ها عدد قابل توجهی است.

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به تغییر الگوی مراجعان به بیمارستان‌ها، گفت: با توجه به اجرای طرح غربالگری شاهد تغییر الگوی مراجعه بیماران به بیمارستان‌ها هستیم. بر این اساس میزان مراجعه به بیمارستان‌ها روز گذشته و امروز حدود ۵ درصد کاهش داشته است.

به گفته زالی، بخشی از این کاهش رشد به خاطر مراجعه افراد به مراکز بهداشتی و مراقبان سلامت است؛ بنابراین آمار مراجعان هنوز تغییر چشمگیری در تهران نداشته است و در واقع بیماران به دو شکل متفاوت مراجعه می‌کنند؛ بخشی به حوزه درمان و بخشی نیز به مصادیق بهداشتی و مراقبان سلامت مستقر در مراکز بهداشتی مراجعه می‌کنند.

وی گفت: البته افرادی که به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها مراجعه می‌کنند دارای علائم شدیدتری نسبت به آن‌هایی که به مراکز بهداشتی مراجعه می‌کنند هستند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران مجدداً یادآور شد که اگر امروز شاهد ازدحام و تراکم در تهران هستیم در طی ۲۴ یا ۴۸ ساعت آینده ممکن است تغییری در الگوی مراجعان به مراکز درمانی ایجاد نشود و این موضوع کاملاً فریبنده است. زیرا همانطور که بار‌ها اشاره کردیم برای تحلیل صحیح باید در پایان دوره نهفتگی در افرادی که در مقطع فعلی در سطح شهر تردد می‌کنند آمار را بررسی کنیم یعنی نتایج ازدحام امروز بین ۵ تا ۱۴ روز آینده مشخص می‌شود.

زالی افزایش میزان بهره برداری از ناوگان عمومی را نگران کننده دانست و گفت: در سه روز گذشته ناوگان عمومی حمل و نقل در تهران به ویژه مترو با یک افزایش میزان بهره وری و بهره برداری مواجه شده و در برخی از خطوط نیز تراکم بیشتری دارد که این موضوع نگران کننده است و باید در انتظار آثار این حضور فعلی در روز‌های آینده باشیم.

انتهای پیام/

کد خبر: 1066148