مدیرانی که امتناع کنند، حذف می شوند

شفاف سازی در بهزیستی با تعارض منافع

سه‌شنبه 27 خرداد 1399 - 15:58
کد مطلب: 1072090
تعارض منافع

این دومین باری است که خبر خداحافظی تعدادی از مدیران بهزیستی با اجرای بخشنامه «تعارض منافع» در خروجی خبرگزاری ها قرار می گیرد در نوبت اول بهمن ماه سال 98 بود که ۱۰۰ مدیر سازمان بهزیستی را مجبور به خداحافظی شدند و امروز رئیس سازمان بهزیستی خبر از خداحافظی ۲۷۲ مدیر از سازمان د اد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایسکانیوز، نیمه مهرماه سال 98 بود که رئیس سازمان بهزیستی کشور بخشنامه ای درباره ممنوعیت صدور مجوز فعالیت تمام مدیران و بستگان درجه یک آنها در همه مراکز متعلق و وابسته به این سازمان حمایتی صادر کرد و با تعیین مهلت سه ماهه، خواستار واگذاری، ابطال یا تبدیل این مجوزها شد. این در حالی بود که نتیجه بررسی تخصصی لایحه «تعارض منافع» در صحن دولت به نتیجه قطعی نرسیده بود.

در این بخشنامه تاکید شده بود که این ممنوعیت در راستای ارتقای سلامت اداری و از بین بردن موقعیت های منجر به تقدم منافع شخصی یا گروهی بر منافع عمومی و در نهایت، مدیریت تعارض منافع و شفاف سازی فعالیت های جاری این نهاد حمایتی است.

تعارض منافع یعنی چه ؟

نام لایحه را گذاشتند «مدیریت تعارض منافع در انجام وظایف قانونی و ارائه خدمات عمومی» و در تعریف آن آمده است : تعارض منفعت موقعیتی است که اجرای وظایف قانونی هریک از کارمندان و مدیران بخش‌های حکومتی یا موسسات خصوصی عهده‌دار خدمات عمومی با منافع فردی آنها در تقابل یا تعارض قرار گیرد و احتمال ترجیح منفعت فردی، قومی، سیاسی و ... توسط فرد یادشده وجود داشته، ممکن است مانع از انجام شایسته وظیفه قانونی افراد شود. این لایحه نه فقط تمام مدیران و کارگزاران حکومت را بلکه بسیاری از کارمندان بخش خصوصی که عهده دار خدمات عمومی هستند نیز شامل می‌شود و دانشگاه آزاد و مراکز آموزش عالی غیردولتی و سازمان نظام پزشکی، کانون وکلا، نظام مهندسی و ... را نیز دربرمی‌گیرد.

در این لایحه تمام افراد مشمول موظف شده‌اند در موقعیت تعارض منفعت از هرگونه اظهارنظر، مشاوره، دستور دادن، رای دادن، اشتغال، نظارت، حسابرسی، کارشناسی، نمایندگی اعم از قضایی و غیرقضایی، داوری، امتحان، برگزاری مسابقه، محاسبه و غیره خودداری کنند.

این لایحه در ابتدا با ۷۰ ماده تدوین شد؛ اما در نهایت با ۴۰ ماده از سوی دولت به تصویب رسید. از سوی دیگر، براساس این لایحه هرگونه اقدام چنین افرادی علاوه بر بی‌اعتباری، ممکن است مسئولیت کیفری، حقوقی و اداری برای آنها به همراه داشته باشد. در این لایحه همچنین تصدی همزمان مشاغل، تاسیس و راه‌اندازی شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری انتفاعی ممنوع یا محدود شده و اشخاص در برخی موارد ملزم به ارائه میزان درآمد و دارایی خود شده‌اند. علاوه بر این کمک و هدیه گرفتن و دادن اشخاص مشمول قانون نیز تابع ضوابط مشخصی شده و در بسیاری موارد ممنوع و محدود شده است.

وضعیت کنونی لایحه

لایحه «مدیریت تعارض منافع در انجام وظایف قانونی و ارائه خدمات عمومی» به پیشنهاد معاونت حقوقی رئیس‌جمهور آبان ماه 98 به تصویب هیات وزیران رسید و در حال حاضر در انتظار تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی است.

۱۰۰ مدیر سازمان بهزیستی مجبور به خداحافظی شدند

ششم بهمن سال 98 بود که رئیس سازمان بهزیستی کشور از خداحافظی 100 مدیر سازمان بهزیستی در راستای بخشنامه‌ای مبنی بر تعارض منافع مدیران بهزیستی خبرداد و گفت: در پی ابلاغ این بخشنامه ۱۰۰ مدیر انصراف خود را در ارتباط با فعالیت‌های سازمان ارائه کرده‌اند.

وحید قبادی دانا با بیان اینکه، سازمان بهزیستی نیمه های مهرماه 98، بخشنامه‌ای درباره وجود تعارض منافع در مسئولیت مدیران سازمان بهزیستی که همزمان با مدیریت خود یکی از مراکز تحت پوشش سازمان را به صورت خصوصی و غیردولتی اداره می‌کنند صادر کرد، گفت: از حدود 40 هزار مرکز غیر دولتی، مانند مؤسسات غیردولتی و خیریه‌ها از قبیل، مهدهای کودک، مراکز مشاوره و روانشناختی، مراکز نگهداری از سالمندان و غیره که تحت پوشش سازمان هستند، حدود 1300 مرکز وجود داشت که مدیریت آنها به نوعی با همکاران سازمان بهزیستی اعم از افراد بازنشسته یا کارشناسان شاغل، بستگان آنها و یا مدیران شاغل در سازمان بهزیستی مرتبط بود.

وی افزود: براساس این بخشنامه مدیران این سازمان باید بین مسئولیت سازمانی و یا اداره مرکز خصوصی که در چارچوب فعالیت‌های سازمان فعالیت می‌کنند یکی را انتخاب کنند. یعنی اگر ترجیح می‌دهند مدیر بمانند باید مراکز را به یک مؤسسه خیریه که از قبل مجوز داشت واگذار کنند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: همچنین مقرر شد طبق این بخشنامه از این به بعد مجوزی به مدیران فعلی و بستگان درجه اول آنها صادر نشود به طوریکه که از تاریخ صدور این بخشنامه هیچ مجوزی برای مدیران و بستگان آنها صادر نشد.

قبادی‌دانا به آمار مدیران و کارشناسانی که در گذشته مسئولیت اداره یکی از مراکز سازمان را داشتند اشاره کرد و گفت: در این مدت 272 نفر از مدیران و کارشناسان ناظر سازمان در مراکز غیردولتی مسئولیت داشتند که از این تعداد، 172 نفر از آنها از مراکز غیر دولتی انصراف داده و آن را واگذار کردند.

وی ادامه داد: از این تعداد 3 نفر از مدیران کل استان‌ها، 6 نفر از معاونین استان‌ها، 31 نفر از رئیس اداره و شهرستان، 26 کارشناس مسئول، 105 کارشناس ناظر بودند. همچنین 100 نفر نیز از پست مدیریتی خود انصراف دادند که از این تعداد، 2 نفر از مدیران کل استان‌ها، 8 نفر از معاونین استان‌ها، 12 نفر رئیس اداره و رئیس اداره شهرستان، 19 کارشناس مسئول و 59 کارشناس ناظر بودند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: صدور این بخشنامه باعث ایجاد شفافیت در کار مدیریتی شده و مراکز را از حالت خصولتی تبدیل به مراکز مشخص دولتی یا خصوصی تبدیل می‌کند. از طرفی موجب می‌شود افرادی که مراکز خصوصی را مدیریت می‌کند دیگر پست دولتی نداشته باشند؛ همچنین این امر باعث می‌شود رقابت خوب بین مراکز و مؤسسات غیردولتی و خیریه‌ها شکل بگیرد.

وی افزود: تعارض منافع باعث آسیب زدن به جامعه هدف سازمان بهزیستی می‌شد چرا که مرکز خصوصی که مدیر دولتی مسئولیت اداره آن را برعهده دارد و در واقع همزمان هم مدیر و هم ناظر است شاید نتواند عملکرد مناسب و نظارت لازم را نداشته باشد، به ویژه اینکه سازمان بهزیستی برای مراکز خود یارانه درنظر گرفته است و نباید استفاده خاص از این یارانه صورت بگیرد.

قبادی دانا: مدیران امتناع‌کننده حذف می‌شوند

رئیس‌سازمان‌بهزیستی‌کشور در کسوت یکی از جوانترین روسای سازمان مهم‌ترین هدف از صدور بخشنامه «منع پذیرش و یا رد قبول منافع متعارض» را از بین بردن زمینه‌های فساد اداری دانست و با بیان این مطلب که در اجرای این بخشنامه قاطع و جدی هستیم، تصریح کرد: افرادی که بخواهند از بخشنامه مذکور تمکین نکنند، از سمت خود حذف می‌شوند.


خداحافظی ۲۷۲ مدیر از بهزیستی با اجرای بخشنامه «تعارض منافع»

در نهایت امروز رئیس سازمان بهزیستی از خداحافظی 272 مدیر از سازمان خبرداد و بر اجرایی شدن بخشنامه" تعارض منافع" در سازمان بهزیستی تاکیدکرد و گفت: از مدیران خواستیم افرادی که دارای موسسات و یا مراکزی هستند که در کنار بهزیستی فعالیت می‌کنند، بین پست مدیریتی و انتخاب مراکز خصوصی یکی را انتخاب کنند که در این راستا ۱۰۰ مدیر با روش خود اظهاری در مرحله نخست از پست خود کناره گیری کردند و ۱۷۲ نفر مراکز و موسسات خیریه خود را واگذار کردند.

وی ادامه داد: افرادی که از شفافیت در سازمان بهزیستی هراس داشتند و یا با چارچوب‌های برنامه ریزی شده این سازمان در تضاد بودند به طور قطع با مشکلاتی مواجه می‌شوند.

در پایان امید می رود با اجرای بخشنامه «تعارض منافع» در همه سازمان ها و ارگان شاهد شفاف سازی ها باشیم .

انتهای پیام/

20 / 20

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار