یک فعال دانشجویی در گفت‌و‌گو با ایسکانیوز:

دانشجویان‌ علوم پزشکی اصفهان خواستار تفکیک خوابگاه انترن‌ها شدند

دوشنبه 16 تیر 1399 - 09:02
کد مطلب: 1073775
خوابگاه

دانشجویان خوابگاهی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نسبت به هم‌اتاقی بودن با انترن‌های پزشکی به علت حضور در بیمارستان‌ها، اعتراض کردند.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، برخی دانشجویان رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی در خوابگاه‌ها حضور داشته و از طرفی مشغول گذراندن دوره کارورزی در بیمارستان‌ها هستند، حضور این افراد در خوابگاه‌ها موجب اعتراض سایر دانشجویان شده است. آنها اعتقاد دارند دانشجویانی که مرتباً به بیمارستان رفت و آمد دارند می‌توانند ناقل ویروس کرونا باشند.

حافظ کمرگی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز با اشاره به حضور دانشجویان در خوابگاه‌های دولتی و غیر دولتی بیان کرد: در حال حاضر خوابگاه‌های دانشگاه‌ علوم پزشکی اصفهان میزبان دانشجویانی است که مرتباً برای گذراندن واحدهای عملی در بیمارستان حضور دارند، از طرفی برخی از دانشجویان خوابگاهی به دلیل نداشتن واحد‌های عملی، ‌کوچکترین رفت و آمدی به بیمارستان‌ها ندارند.

وی با بیان اینکه دانشجویانی به بیمارستان تردد ندارند، نگران حضور دانشجویان در بیمارستان‌ها برای گذراندن دوره کارورزی به خاطر بیماری کرونا هستند گفت: دانشجویان خوابگاهی بارها به مسئولان مرتبط و معاونت دانشجویی برای هم اتاقی بودن دانشجویانی که برای گذراندن واحد‌های عملی در بیمارستان‌ها حضور دارند، اعتراض کردند.

دبیر شورای صنفی دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ادامه داد: مسئولان در آغاز ورود دانشجویان به خوابگاه به دلیل تعداد کم دانشجویان، تقسیم‌‌بندی‌هایی را در نظر گرفته بودند، به طوری که تلاش شده بود دانشجویانی که در حال گذراندن واحدهای عملی- بیمارستانی هستند از سایر دانشجویان تفکیک شده و اتاق‌های جداگانه‌ای به آن‌ها اختصاص داده شود.

کمرگی با اشاره به اینکه ترم تابستانی در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ارائه نخواهد شد، گفت: با اینکه ترم تابستانی در دانشگاه ارائه نمی‌شود ولی تعداد دانشجویانی که در حال گذارندن دوره کارورزی هستند زیاد است، در نتیجه تفکیک اتاق‌ها بین دانشجویان مدتی است که به درستی انجام نمی‌شود.

این دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اضافه کرد: مسئولان دانشگاهی در ابتدای حضور دانشجویان در خوابگاه مرتبا از آنها تست تشخیص کرونا می‌گرفتند و مواد ضد عفونی و ماسک را در اختیار آنها قرار می‌دادند، اما متاسفانه مدتی است دانشجویان ادعا می‌کنند مسئولان خوابگاه از آنها تستی نگرفته‌اند؛ همچنین خبری از محلول‌های ضد عفونی در محیط خوابگاه‌ها نیست.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر اغلب دانشجویانی که در خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ساکن هستند به دلیل گذراندن دوره‌های کارورزی مجبورند از خوابگاه‌ها استفاده کنند.

انتهای پیام/

300 / 31

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار