مدیرعامل انجمن عالی مراکز توانبخشی غیردولتی معلولین کشور:

سرانه پرداختی مقابله با کرونا هر بیمار روانی معادل ٦ ماه بودجه هر معلول است

شنبه 11 مرداد 1399 - 14:29
کد مطلب: 1076431
زنان سالمند

مدیرعامل انجمن عالی مراکز توانبخشی غیردولتی معلولین کشور گفت: هزینه دریافتی وزارت بهداشت در ایام کرونا برای پیشگیری از بیماری کوید ١٩ ویژه هر بیمار مزمن روانی معادل با دریافتی سازمان بهزیستی برای ٦ ماه است و باید در این زمینه بازنگری صورت گیرد.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز سعید سعدآبادی با اشاره به آخرین آمار مبتلایان به کرونا در مراکز نگهداری از سالمندان و معلولان اظهار کرد: در حال حاضر شاهد هستیم که مراکز نگهداری از سالمندان و معلولان سراسر کشور کمترین آمار ابتلا به بیماری کرونا را به خود اختصاص داده‌اند.

وی افزود: تعداد مبتلایان معلول و سالمندی که در مراکز توانبخشی نگهداری می شوند در مقایسه با آمار ابتلای افراد عادی جامعه عدد بسیار پایین تری است و این نشان می‌دهد که عملکرد مراکز توانبخشی در مقابله با بیماری کرونا، تاکنون قابل قبول بوده است.

مدیرعامل انجمن عالی مراکز توانبخشی غیردولتی معلولین کشور با اشاره به آمار مرگ و میر معلولان و سالمندان در کشورهای پیشرفته اظهارکرد: در کشورهایی مانند اسپانیا، ایتالیا، امریکا و ... آمار مرگ و میر سالمندان و معلولان بر اثر بیماری کرونا بسیار بالاست و حتی در بسیاری از مراکز نگهداری از معلولان و سالمندان این کشورها، مراقبین حاضر نیستند از افراد بیمار مراقبت کنند.

سعدآبادی با تاکید بر هزینه های بالای مقابله با بیماری کرونا در مراکز نگهداری از معلولان و سالمندان تصریح کرد: هزینه های پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا در مراکز توانبخشی بسیار بالاست و متاسفانه به غیر از دو مرحله که یارانه 30 و 500 هزار تومانی دریافت کردیم، تاکنون مبالغ دیگری برای پیشگیری از بیماری کرونا به مراکز توانبخشی پرداخت نشده است.

وی با مقایسه ای میان میزان یارانه اختصاص یافته برای بیماران مزمن روانی حاضر در مراکز تحت نظر وزارت بهداشت با یارانه اختصاص یافته به معلولان و سالمندان حاضر در مراکز توانبخشی غیر دولتی گفت: هزینه دریافتی وزارت بهداشت در ایام کرونا برای پیشگیری از بیماری کوید ١٩ ویژه هر بیمار مزمن روانی معادل با دریافتی سازمان بهزیستی برای ٦ ماه است و نیاز است در این زمینه بازنگری صورت گیرد.

وی با تاکید بر اهمیت پیشگیری از بیماری کرونا در مراکز توانبخشی نگهداری از معلولان و سالمندان خاطرنشان کرد: دولت اگر برای پیشگیری از بیماری کرونا در مراکز توانبخشی یارانه 500 هزار تومانی پرداخت کند، به ازای هر فرد معلول و سالمند در طول یک سال باید مبلغ 6 میلیون تومان بپردازد و این در حالی است که هزینه درمان یک فرد مبتلا به بیماری کرونا که به بیمارستان ها مراجعه می کند برای دولت رقمی حدود 20 میلیون تومان تمام می شود.

مدیرعامل انجمن عالی مراکز توانبخشی غیردولتی معلولین کشور تاکید کرد: به نفع دولت است که با پرداخت یارانه مقدمات مقابله با بیماری کرونا در مراکز توانبخشی را فراهم کند چرا که از این طریق، هزینه های درمان تقلیل می یابد.

سعدآبادی خواستار اختصاص یارانه به مراکز توانبخشی نگهداری از معلولان و سالمندان شد و اذعان کرد: درخواست ما از سازمان برنامه و بودجه این است که اعتبارات ویژه ای را برای مقابله با بیماری کرونا به سازمان بهزیستی اختصاص دهد تا همچنان بتوانیم در مراکز توانبخشی اقلام بهداشتی را برای مقابله با بیماری کرونا تهیه کنیم.

336 / 336

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار