نداشتن بصیرتِ فکری و اعتقادی، هویت دانشجو را متزلزل می‌کند

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه گفت: اگر دانشجویان با بصیرت نباشند و از نظر فکری و اعتقادی ضعیف باشند، هویت آن‌ها دچار تزلزل خواهد شد.

مریم اسلام پناه معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، با اشاره به رسالت اصلی دانشجویان در شرایط امروز کشور اظهارکرد: امروزه یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین رسالت دانشجویان در کنار آموختن علم، مطالبه گری ونقش آفرینی در عرصه‌های مختلف اجتماعی،سیاسی واقصادی است.

وی افزود: جریان دانشجویی جریان گفتمان ساز است و موتور محرک تمامی فعالیت‌ها، دانشجویان و جوانان هستند؛ همچنین رسالتی که دانشگاه در جهت اعتلای جامعه بر عهده دارد، نقش آفرینی در عرصه‌های مختلف است و دانشجو به عنوان عنصر حیاتی یک جامعه، نقش مهمی را در این زمینه ایفا می‌کند.

اسلام پناه ادامه داد: دانشجوی با بصیرت دانشجوی متحرک وفعال است و جنبش دانشجویی زمانی می‌تواند به عنوان یک موتور محرک در جامعه ایفای نقش کند که از بصیرت لازم در جهت پیاده سازی آرمان‌های انقلاب اسلامی برخوردار باشد. دانشجویان دارای فکر وتوان جسمانی و روحی هستند و باید از فکر و توان خود در راستای پیشرفت جامعه استفاده کنند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه تصریح کرد: فکر پردازی و ایده پردازی، از جمله اصول مهمی است که دانشجویان باید به آن توجه ویژه داشته باشند؛ درواقع دانشجوی تراز اول انقلاب، باید با شناخت و آگاهی کافی،پاسدار فرهنگ وارزش‌های انقلاب باشد.

وی با بیان این که دانشجو باید در صدد تلاش برای ارتقای سطح معرفت دینی و معنوی خویش و محیط جامع دانشگاه باشد تصریح کرد: دانشجوی امروزی زمان می‌تواند پرچم‌دار تحول باشد که در وهله اول نسبت به رسالت خویش آگاه باشد، سطح معرفت ومعنویتش را ارتقا دهد و در گفتمان انقلاب اسلامی نقش آفرین باشد.

اسلام پناه با اشاره به مهم‌ترین جبهه‌ای که دانشجویان می‌توانند در آن نقش آفرین باشند، گفت: بصیرت افزایی ،نقش آفرینی در عرصه‌های مختلف علمی، پژوهشی و جهادی و گفتمان سازی، از جمله بسترهایی است که دانشجویان می‌توانند در آن فعالیت داشته باشند.

معاون فرهنگی و دانشجویی واحد کرمانشاه اضافه کرد: در دنیای کنونی بدلیل پیچیده شدن امور، اگر دانشجویان با بصیرت نباشند و از نظر فکری و اعتقادی ضعیف باشند، هویت شأن دچار تزلزل خواهد شد. در حالی که اگر مبتنی بر دین مبین اسلام با رویکرد اسلامی-ایرانی دانشجویان را پرورش دهیم، افراد دچار تزلزل نخواهند شد.

وی تاکید کرد: ایمان، اعتقاد وخود اتکایی می‌تواند پیشرفت درون زا را بوجود بیاورد. همچنین استاد دانشگاه نقش مهمی را در شناسایی استعدادها،نظارت و تربیت ،کسب بینش سیاسی-اجتماعی و تحلیل مسائل و روشنگری دارد.

معاون فرهنگی و دانشجویی واحد کرمانشاه افزود: دانشجویان باید در قبال محیط ونظام آموزشی،سازندگی علمی،سازندگی اخلاقی و اخلاق ومعنویت جامعه مسئول باشند.

اسلام پناه در پایان خاطرنشان کرد: مهم‌ترین نکته این است که باید در تربیت نسل جوان، دقت عمل بیشتری داشته باشیم؛ ما باید با تاکید بر اخلاق ومعنویت در حفظ محیط مناسب تلاش کنیم و با امید دادن به نسل جوان، ارتقای مهارتها و گفتمان سازی، زمینه مشارکت آنان را در عرصه‌های را مختلف فراموش نکنیم.

انتهای پیام/

کد خبر: 1081900

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 9 =