دشمن جز با واکنش قوی پشیمان نمی‌شود

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به ترور شهید فخری زاده تاکید کرد: انتقام بازدارنده از دشمن ضرورت انکار ناپذیر برای کاهش فشارها بر مردم است.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از خانه ملت، محمدباقر قالیباف در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود با اشاره به فرا رسیدن دهم آذر روز مجلس گفت: روز مجلس همزمان با سالروز شهادت شهید بزرگوار آیت الله مدرس است، مجاهدی وارسته که در عمل به وظایف نمایندگی و فعالیت به نفع مردم الگوی اصلی همه نمایندگان در تمامی ادوار بوده و هست.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: میراث گرانبهای شهید مدرس، آزادگی، تدیّن، وارستگی و تلاش برای منافع مردم در تمام لحظات ایفای وظایف نمایندگی است.

وی ضمن تبریک روز مجلس به نمایندگان، خطاب به آن‌ها تصریح کرد: از شما همکاران گرانقدر می‌خواهم تا با استفاده از این فرصت کارنامه ۶ ماهه و برنامه‌های پیش روی مجلس شورای اسلامی را به استحضار مردم برسانید، امیدوارم در این هیاهوی تبلیغاتی با تمام محدودیت ها، خروجی‌های واقعی مجلس در طول این مدت کوتاه پاسخی باشد به امیدی که مردم عزیز به شما نمایندگان بسته اند و انتظاری که از مجلس دارند.

قالیباف همچنین با اشاره به شهادت ناجوانمردانه شهید فخری زاده گفت: این روزها دوباره با شهادت ناجوانمردانه یکی از اندیشمندان در حوزه هسته‌ای و مدیران برجسته، دل مردم ایران به درد آمده و غمی سنگین بر دل همه دغدغه‌مندان پیشرفت و عزت ایران عزیزمان گذاشته است.

وی تاکید کرد: دشمنان ملت ایران بار دیگر با استفاده از شیوه‌های ترور به عنوان یکی از غیرانسانی‌ترین رفتارها، نشان دادند که از افزایش قدرت ایران به هراس افتاده و حذف دانشمندان ما را برای مقابله با ملت برگزیده اند.

رئیس مجلس گفت: مردم ایران بیش از ۴ دهه است با چنین ضایعه‌هایی روبرو بوده اند و تجربه ثابت کرده که مردم توانسته اند راه شهدای خود را قوی‌تر از گذشته ادامه دهند و این بار نیز به دشمنان ثابت می‌کنند شهادت دکتر محسن فخری زاده پنجره‌ای جدید بر روی پیشرفت کشور باز خواهد کرد و باعث پشیمانی این تروریست‌های وقیح و حامیان آن‌ها خواهد شد.

وی اضافه کرد: دشمن جنایتکار پشیمان نمی‌شود، مگر با واکنشی قوی که هم در مقابل خطاهای احتمالی آینده دشمن، بازدارندگی ایجاد کند و هم بابت این جنایات از آن‌ها انتقام بگیرد. در همین راستا علاوه بر انتقام بازدارنده از دشمنان و آمران شهادت شهید فخری زاده، وظیفه همه قوا و سازمان‌ها و نهادهای مربوطه است که تهدید این ضایعه اسفناک را به یک فرصت برای قوی شدن در عرصه‌های مختلف اقتصادی، امنیتی، دفاعی و هسته‌ای تبدیل کنند و همچنین از فرستادن هرگونه سیگنال ضعف و یا اعتماد به سیستم سیاسی آمریکا پرهیز نمایند.

قالیباف تصریح کرد: پیش از این نیز گفته شده که تغییر برآورد دشمن از محاسبه اقدامات ایران ضرورتی انکارناپذیر برای کاهش فشارها بر مردم ایران است، این مهم میسر نخواهد شد جز با برداشتن گام‌های بلند و معنی دار در حوزه‌هایی که دشمن به آن‌ها توجه می‌کند و درباره آن‌ها نگرانی دارد.

وی یادآور شد: امروز بیش از گذشته این نوع اظهارنظرها چه قبل و چه بعد از ترور، حاکی از درک نکردن این نکته بدیهی است که از نظر دشمن بالا بردن دست نیاز به مذاکره حاوی این پیام اشتباه است که ایران عزیز خدای ناکرده ضعیف است و تصور اشتباه دشمن از ایران ضعیف نتیجه‌ای جز فشار اقتصادی بیشتر و امنیت کمتر نخواهد داشت.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه تاکید کرد: برای دستیابی به این هدف هر کدام از قوا، نهادها و سازمان‌ها وظیفه‌ای دارند، مجلس هم در حدود وظایف و اختیارات خود، فوریت طرحی را که در روز ۱۳ آبان تصویب کرده بود در جلسه غیرعلنی امروز صبح بررسی و ان شاءالله در همین هفته نهایی خواهد کرد و این طرح موجب تقویت صنعت و دستاوردهای علمی دانشمندان هسته‌ای شده و زمینه عبوراز تحریم‌ها را برای ایران ایجاد می‌کند.

وی اظهار داشت: این قانون در کنار واکنش‌های دیگر دستگاه‌های مرتبط علاوه بر احیای صنعت هسته‌ای ایران موجب بازدارندگی دشمن و امنیت خاطر مردم می‌شود، همچنین به دشمن نیز نشان می‌دهد که محاسباتش کاملا غلط بوده و تا به تعهداتی که یک طرفه در رفع تحریم‌ها زیر پا گذاشته اند، عمل نکند، ایران نیز به تعهدات خود عمل نخواهد کرد، همچنین برای دشمن روشن خواهد شد جنایاتی نظیر آنچه در این ماه‌ها دیده ایم، نه تنها اجماع داخلی برای انتقام بازدارنده از آن‌ها ایجاد می‌کند، بلکه در برنامه هسته‌ای جهش خواهد آفرید.

قالیباف گفت: به برکت خون شهید فخری زاده قفل‌هایی که به صنعت هسته‌ای زده شده بود، باز و زمینه عبور از تحریم‌ها ان شاء الله فراهم خواهد شد.

کد خبر: 1082135

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 6 =