کسب ۴ رتبه برتر پژوهشی توسط اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل گفت: پژوهشگران و فناوران این دانشگاه در جشنواره پژوهشگران و فناوران برتر سال ۱۳۹۹ استان سه رتبه سومی و یک رتبه فناور برتر کسب کردند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران دانشجویی( ایسکانیوز)،  فرزاد ستاری با بیان اینکه جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر استان اردبیل در سال ۱۳۹۹ با حضور استاندار اردبیل و جمعی از پژوهشگران در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد، گفت: پژوهشگران و فناوران دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل در جشنواره پژوهشگران و فناوران برتر سال ۱۳۹۹ استان سه رتبه سومی و یک رتبه فناور برتر را کسب کردند.

وی ادامه داد: در این جشنواره سه نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل حائز رتبه‌های سوم گروه خود شدند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل افزود: در گروه فنی و مهندسی عباس میرزایی، گروه کشاورزی و منابع طبیعی محمد ضعیفی‌زاده و در گروه علوم پایه نازیلا آقایی موفق به کسب رتبه سوم شدند و در گروه فناوران برتر نیز  بهمن طاهری از مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یکی از فناوران برتر استان معرفی شد.

ستاری درباره نحوه انتخاب این افراد گفت: پس از انتشار فراخوان مربوط در مجموع  ۲۲ نفر از اعضای هیئت علمی و فناواران مستقر در مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل،  مستندات و مدارک خود را در هفت گروه ارائه کردند که پس از بررسی و امتیازدهی، نفرات  نخست هر گروه به همراه نفرات دومی که کمترین فاصله امتیازی را با نفر نخست داشتند و در مجموع ۱۵ نفر به دبیرخانه این جشنواره که در دانشگاه محقق اردبیلی مستقر است، معرفی شدند.

وی ادامه داد: در این جشنواره نورالدین قدیمی فارغ‌التحصیل دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل و عضو باشگاه پژوهشگران جوان که در لیست یک درصد دانشمند برتر جهان قرار گرفته است؛ تجلیل شد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل معیارهای امتیازدهی را بیان کرد و افزود: مقالات چاپ شده در مجلات معتبر داخلی یا بین‌المللی، مقالات پذیرفته شده در همایش‌های علمی، طرح‌های پژوهشی پایان‌یافته دارای حسن انجام کار از کارفرما، طرح‌های پژوهشی، پایان‌نامه یا رساله پایان‌یافته که به فناوری رسیده از جمله مؤلفه‌های امتیازدهی بوده است.

ستاری بیان کرد: تألیف یا تصنیف کتاب، اکتشاف، ابتکار، نوآوری، اختراع، اثر بدیع و ارزنده هنری (مورد تأیید مراجع علمی معتبر)، سردبیری و عضویت در هیئت تحریریه نشریات علمی، هیئت مدیره انجمن‌های علمی، داوری مقالات، جوائز دریافت شده از جشنواره‌ها یا سایر مراجع معتبر، معیارهای دیگری است که برای انتخاب نفرات برتر این جشواره مورد ارزیابی قرار گرفت.

انتهای پیام/

کد خبر: 1084747

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 9 =