دغدغه جامعه امروز، اشتغال‌زایی و کارآفرینی است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر گفت: اگر با داشته ها و ظرفیت های موجود دانشگاه که کم هم نیستند، فرصت های شغلی جدید ایجاد شود، گرایش به دانشگاه در اقشار محتلف به وجود می آید چون دغدغه جامعه امروز، اشتغال زایی و کارآفرینی است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران(ایسکانیوز)، اسماعیل عبدالهی دبیر هیأت امناء و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان و واحد بوشهر در بازدید از دانشگاه آزاد اسلامی واحد دلوار ضمن گرامیداشت ایام الله پیروزی انقلاب اسلامی ایران و قدردانی از تمام کسانی که در ایجاد، تداوم، استمرار، استحکام و اقتدار این نظام الهی تلاش کردند، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یک دانشگاه مردمی و همزاد انقلاب، رویکردی متناسب با خواسته انقلاب و مردم در پیش گرفته است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان با تأکید بر اینکه با رویکرد انقلابی، بسیجی و جهادی می توان کارهای بزرگ انجام داد، تشریح کرد: بحمداله دانشگاه آزاد اسلامی به ریل انقلاب برگشته و در این مسیر طی طریق می کند و این نقطه تمایز دانشگاه در مدیریت جدید است.

وی ادامه داد: سیاست گذاری ها، تصمیمات و برنامه ریزی های کلان دانشگاه، ساختارهای جدید، تعاملات و روابط برون دانشگاهی و موارد فراوان دیگر نشانگر این موضوع است.

این مسئول با تأکید بر اینکه فعالیت های دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در چارچوبی مشخص و قانونی و روندی رو به رشد و قابل پیش بینی مطابق با رویکرد سازمان مرکزی و تدابیر استانی در حال انجام است، توضیح داد: هرچند هنوز چالش ها و نگرانی هایی چون وابستگی به شهریه و حرکت کند در زمینه درآمدهای غیرشهریه ای وجود دارد اما با بهره گیری از زیرساخت ها و ظرفیت ها امکان رفع این دغدغه ها وجود دارد.

عبدالهی با بیان اینکه ظرفیت ها را باید فعال کرد، افزود: دغدغه جامعه امروز، اشتغال زایی و کارآفرینی است. اگر با داشته ها و ظرفیت های موجود دانشگاه که کم هم نیستند، فرصت های شغلی جدید ایجاد شود، گرایش به دانشگاه در اقشار محتلف به وجود می آید.

دبیر هیأت امناء دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه فاصله ایده به پدیده باید کاهش یابد، عنوان کرد: ایده ها باید از طریق زیرساخت ها و زمینه های آموزشی، پژوهشی و فناوری به فعالیت هایی ملموس تبدیل شده و موتور محرک دانشگاه شوند.

وی با بیان اینکه تصویب و حمایت از ایده ها در دوره مدیریت کنونی به صورت ساختارمند دنبال می شود، یادآور شد: سراهای نواوری و فناوری، شورای مدیریت فعالیت های دانش بنیان و هیأت های اندیشه ورز با هدف حمایت اصولی پای ریزی و مشغول فعالیت هستند.

عبدالهی با بیان اینکه حضور و مشارکت مسئولین و مدیران شهری در طراحی برنامه های دانشگاه یک پشتوانه و ظرفیتی مهم است، اذعان کرد: هرچقدر مجموعه مشورتی قوی تر و متنوع تر باشد، قطعا درصد احتمال بروز خطا کاهش خواهد یافت.

این مسئول با یادآوری اینکه در واحد دلوار افزایش صددرصدی پذیرش دانشجو محقق شده است، ضمن قدردانی از تلاش همگانی، خاطرنشان کرد: این مهم نویدبخش روزهای بهتر برای این واحد دانشگاهی و اجرای دقیق تر برنامه های دانشگاه است.

وی در پایان بر درآمدهای غیرشهریه ای خصوصا از طریق فعال سازی طرح های آبزیان و دوره های تخصصی کوتاه مدت و راه اندازی مرکز تحقیقات دریا و دریانوردی با مشارکت واحد خارگ در کنار درآمدهای شهریه ای تأکید کرد.

انتهای پیام /

کد خبر: 1089360

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 12 =