تشکل دانشجویی پیشگیری از اعتیاد راه اندازی می شود

در راستای تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه شهید بهشتی و ستاد مبارزه با مواد مخدر، با ایجاد تشکل‌های دانشجویی و انجمن‌های علمی در عرصه‌های پیشگیری از اعتیاد موافقت شد .

به گزارش ایسکانیوز به نقل از مهر، تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه شهید بهشتی و ستاد مبارزه با مواد مخدر امضاء شد، این تفاهم‌نامه توسط محمد مهدی طهرانچی رئیس دانشگاه و دکتر جزینی قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری، با هدف توسعه همکاری‌های دوجانبه فرهنگی، پژوهشی و پیشگیری در حوزه مبارزه با مواد مخدر امضاء شد.

ارتقاء مشارکت مردمی در جهت اجتماعی‌کردن امر مبارزه با موادمخدر از طریق اجرای برنامه‌های پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی، آموزش مهارت زندگی، بسط و گسترش روحیه نشاط و شادابی، امیدواری، اعتماد اجتماعی، جلب مشارکت های مردمی از جمله مهم‌ترین اهداف انعقاد تفاهم‌نامه مذکور است.

ایجاد رشته آسیب‌شناسی با گرایش مبارزه با موادمخدر در مقطع تحصیلات تکمیلی، تربیت مربی در حوزه مبارزه با مواد مخدر، مشارکت در راستای چاپ منابع علمی و آموزشی، ایجاد تشکل‌های دانشجویی و انجمن‌های علمی درعرصه‌های پیشگیری، اطلاع‌رسانی و درمان اعتیاد، توانمندسازی و کاهش آسیب‌های ناشی از اعتیاد در بین دانشجویان و همکاری در مراکز مددکاری و شناسایی افراد مددجو، از مهم‌ترین زمینه‌های همکاری در این تفاهم نامه است.

20104

کد خبر: 623929