مسیر اسکار برای فیلم کوتاه «جای من رو توی اتاق بنداز»  هموار شد

فیلم کوتاه داستانی «جای من رو توی اتاق بنداز» از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، به بخش مسابقه‌ جشنواره «کوتاه کوتاه» ژاپن که مسیر حضور در اسکار 2017 است، راه یافت.

به گزارش ایسکانیوز، هفدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه کوتاه Short Short از 13 خرداد تا 6 تیر 1395 در شهر «توکیو» ژاپن برگزار خواهد شد و فیلم کوتاه داستانی «جای من رو توی اتاق بنداز» به کارگردانی امیر توده‌روستا، در بخش«مسابقه‌ آسیا» این جشنواره به نمایش درمی‌آید.
جشنواره کوتاه کوتاه ژاپن، مهمترین جشنواره فیلم کوتاه آسیا است و فیلم برگزیده‌ آن، در لیست انتخابی بخش فیلم کوتاه جایزه اسکار قرار می‌گیرد.
بر اساس گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، در خلاصه فیلم
«جای من رو توی اتاق بنداز» آمده است: خانواده‌ای در سوگ از دست دادن فرزند جوان‌شان هستند؛ با بازگشت عروس و برادرشوهر از سر مزار به خانه، دختر خردسال آرام می‌شود و خانواده دور هم قرار می‌گیرند...
از جمله عوامل این فیلم می توان به امیر توده‌روستا نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده، مرتضی هدایی تصویربردار، ارسلان کیان‌ارثی صدابردار، سیدعلیرضا علویان صداگذار، میثم صمدی تدوینگر، لیلا نقدی‌پری طراح صحنه و لباس، کیوان احمدزاده مدیر تولید اشاره کرد.
در این فیلم کوتاه به تهیه کنندگی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی هنرمندانی چون پریناز ایزدیار، شادی کرم‌رودی، محمد صادقی ایفای نقش می کنند.
امیر توده ‌روستا متولد سال 1361 در کرج و دانش‌آموخته ادبیات نمایشی از دانشگاه سوره است و در کارنامه فیلمسازی او، ساخت فیلم‌های کوتاه رادیولوژی یک پرتره، سیاه و سفید، تلالو، شیوا، دزد شکلاتی، سلام آقای ایول و فیلم بلند سینمایی «پات» به چشم می‌خورد.
508502

کد خبر: 640088