یک مرکز معروف تولید غیرمجاز پوشک بچه توقیف شد

مدیرکل استاندارد استان خوزستان گفت: در راستای بازرسی از مراکز تولید پوشک و البسه کودک در فروردین ماه امسال یک واحد تولیدی غیرمجاز که در منزل مسکونی در شرایط کاملاً غیربهداشتی و ناسالم اقدام به بازیافت، بسته بندی و عرضه پوشک بچه و نوار بهداشتی نامرغوب با نام برندهای معروف و شناخته شده می‌کرد توسط کار‌شناسان این اداره کل توقیف و جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی کردند.

به گزارش ایسکانیوز و به نقل از ایلنا مدیرکل استاندارد استان خوزستان گفت: در راستای بازرسی از مراکز تولید پوشک و البسه کودک در فروردین ماه امسال یک واحد تولیدی غیرمجاز که در منزل مسکونی در شرایط کاملاً غیربهداشتی و ناسالم اقدام به بازیافت، بسته بندی و عرضه پوشک بچه و نوار بهداشتی نامرغوب با نام برندهای معروف و شناخته شده می‌کرد توسط کار‌شناسان این اداره کل توقیف و جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی کردند.

رضا دهدشتی‌زاده افزود: خانواده‌ها باید در نظر داشته باشند محصولات و پوشاک آرایشی و بهداشتی خود را از فروشگاه‌های معتبر و مجاز و دارای نشان استاندارد خریداری کنند.

او گفت: با استناد به ماده ۱۳ قانون اصلاح قوانین و مقررات سازمان ملی استاندارد ایران چنانچه مسئولان واحدهای تولیدی، خدماتی و عرضه کنندگان و فروشندگان کالاهای مشمول استاندارد اجباری از ورود بازرسان استاندارد جلوگیری بعمل آورند و یا از انجام بازرسی و نمونه برداری ممانعت نمایند، جرم محسوب شده و مطابق قانون با خاطیان برخورد خواهد شد.

او از همشهریان و هم استانی‌های عزیز خواست در صورت مشاهده کالای مغایر با استاندارد و یا با کیفیت پایین مراتب را از طریق سامانه ۱۵۱۷ با این اداره کل درمیان بگذارند.

105105

کد خبر: 642325