واکنش ضیاءالدین دری به انتشار یک گفتگو از خودش

یکشنبه 6 تیر 1395 - 10:22
کد مطلب: 656586
ضیاءالدین دری

ضیاءالدین دری، کارگردان سینما و تلویزیون در پی انتشار گفتگویی از خود در یک خبرگزاری یادداشتی را منتشر کرد.

به گزارش ایسکانیوز، در متن یادداشت ضیاءالدین دری آمده است:
به نام داناى کل
در پىِ انتشار گسترده مصاحبه منتسب به اینجانب سید ضیأ الدین درَى با خبرنگار دیباچه ، جهت تنویر افکار عمومى و همه عزیزانى که نسبت به موضوع حساسیت به خرج داده اند مراتب ذیل را به آگاهى مى رسانم.

١- اینجانب از همان ابتدأ اعلام کردم که مصاحبه نمی کنم و این مورد را طى چهل و هفت دقیقه صحبت خود بار ها تکرار کردم و حرف هایم جنبه راهنمایى داشته اند. ٢- ضبط گفتگو به اینجانب اطلاع داده نشد به شهادت فایل موجود صوتى و طبق قوانین ضبط بدون اجازه هر مذاکره اى عملى غیر قانونى است مگر آن که طرف مذاکره راضى باشد.
٣- اینجانب به اصرار خبرنگار که او را مثل فرزند خود براى شنیدن نظراتم کنجکاو یافتم پاسخ مى دادم چون که قرار به انتشار نه داشتیم.
طى بیش از سى سال حضور در سینما تا کنون سابقه نه داشته که نسبت به اثرِ همکارانم اظهار نظر رسمى نمایم جز در مواردى که موافق و مشوق بوده ام مثل تمجید از فیلم بادیگارد یا رستاخیز ... البته همه ما مى توانیم درباره کار همکارانمان به طور غیر رسمى داراى نظر باشیم و خصوصى در محیط امن نظر کارشناسانه ارایه کنیم . من این کار را هم به ندرت انجام داده ام.
٤- اینجانب در ابتدا این اتفاق زشت را ناشى از یک تبانى تلقى کردم، اما پس از تماس با سردبیر محترم دیباچه و سوگند ایشان باور کردم که یک اشتباه موجب این فاجعه تلخ شده است، در نتیجه با همه عصبانیت به سهم خود گذشت کردم.
٥- اینجانب فیلم آقاى کاهانى را نه دیده ام و حرف هایم شکل مثال داشته اند و نه قطعى و هیچ قضاوتى هم در آن دخیل نه بوده است . شاید فیلم را ببینم نظرم با شورا متفاوت باشد اما نظر اکثریت لحاظ مى شود . بنا به گفته سردبیر دیباچه سایر رسانه ها در تحریک آمیزتر ساختن مطالب کوشیده اند .
٦- در هر حال طبیعى است که مطالب ابتر و کوتاه شده و جهت دار تر انعکاس یافته اند که تمایلى به باز نشر ان نه دارم .
٧- اینجانب اگر چه ممکن است با برخى لحظات فیلم هاى اقاى کاهانى موافق نه بوده باشم اما اسلوب و سبک ایشان را مى پسندم و این را قبلا هم گفته ام .
٨- و اما اظهار نظرم درباره فیلم فروشنده- مشترى- همکار خوب و مهربانم اقاى فرهادى دیگر بیش از همه مطالب خصوصى بود و ایشان را مى دیدم حتما بیان مى کردم اما واقعا با وجود اینکه کمترین گناهى نه دارم از بابت رسانه اى شدن آن متاسف و مغموم هستم . اگر ولو به قدر یک سر سوزن چنین قصدى داشتم دلم نه مى سوخت . اصغر عزیزم من و شما فضا را مى شناسیم ، گاه وقایع نا خواسته هستند . من تو را تحسین مى کنم و این خطاى ژورنالیستى را بر من بى گناه به بخش تا همه به دانند که ما چگونه انسان هایى هستیم . تا به بینمت .
٩- هم چنین از تهیه کننده محترم فیلم آقاى کاهانى و اقاى کاهانى پر تلاش هم بابت این فاجعه نا خواسته دلجویی مى کنم و امیدوارم با سکوت هوشمندانه خود بر توقف این وضعیت ناشایست مساعدت نمایند .

این جانب تاوان اعتماد خود را به یک خبرنگار جوان که عصر روز منتهى به شب قدر به من مراجعه کرد و نه توانستم او را از خود برانم را به این
وسیله مى پردازم .
با احترام به همه . سید ضیا الدین درّى
503502

25 / 33
کد خبر: 656586 0 0

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار