بالاخره برانکو پرسپولیس ایده‌آل خودش را پیدا کرد

پرسپولیس در سه دربی بزرگ پیاپی شکست نخورد و توانست 5 امتیاز از 9 امتیاز ممکن را ببرد و این نشانه های خوبی برای برانکو است که قصد قهرمانی دارد.

به گزارش ایسکانیوز، باید اذعان داشت که در بین 7 بازی که پرسپولیس در فصل جدید انجام داده است بازی این تیم در برابر سپاهان بهترین بازی این تیم بوده است که البته زدن سه گل در زمین حریفی چون سپاهان مصداق این مسئله است که پرسپولیس یکی از بهترین بازیهای خودش را انجام داده است.

بد نیست نگاهی به داشته و نداشته های پرسپولیس دراین بازی کنیم:

1/ پرسپولیس در این بازی راس نزدیک به خط دفاعی خودش یعنی کمال کامیابی نیا را نداشت و بجای او از احمد نور الهی استفاده می کرد.

2/ پرسپولیس فرشاد احمد زاده بازیکن تکنیکی اش را در این بازی نداشت و چون بازی در برابر استقلال امید عالیشاه را به جناح راست خود برد.

3/ پرسپولیس در این بازی وحید امیری را داشت بازیکنی که در پست بال چپ بازی می کردو به طور هم زمان از طارمی و علیپور و امیری استفاده کرد.

4/ پرسپولیس سومین بار بود که پشت سر هم بازی می کرد و از وقفه ای که تمرینات تیم ملی برای این تیم سایر تیم ها ایجاد کرده بود رهایی پیدا کرد اتفاقی که باز هم قرار است بیفتد و آن ضرباهنگ و ریتم بازی تیم ها دچار وقفه بشود.

5/شاید باید گفت که پرسپولیس در این بازی برای اولین باز در این فصل گلی زد و نتوانست از آن حراست کند و مجبور شد که بار دیگر به میدان رود و پیروزی را دشت کند. این تصمیم و این عزم برای پرسپولیس نشانه بزرگی داشت برانکو ایوانکوویچ که در هفته های اخیر بی شباهت به سر مربی اسبق تیم ملی نشده بود یک برانکوی دیگر بود برانکوئی که در پرسپولیس آن را شناختیم برانکوئی که شجاع است و حمله می کند و قصد دفاعی بازی کردن ندارد آن گونه که در بازی در برابر سایپا و صبا و گسترش بود.

6/ پرسپولیس بازیکنان درخشان خود در فصل پیش را پیدا کرد. مهدی طارمی و علیپور در بازی در برابر سپاهان همان زوج مخوف فصل پیشین بودند که در کنارشان بازیکنانی چون عالیشاه از سمت راست و امیری از سمت چپ را می دیدند و پاسوری چون محسن مسلمان که به تیم نظم می داد و با پاسهای خودش حرکات را از دو طرف سامان می داد. پرسپولیس در این بازی حرکات ترکیبی زیادی در کناره های زمین انجام داد و مهدی طارمی کار خود را کرد و امید اول گل زنی شد.

پرسپولیس سه گل زد و این سه گل بسیار به شرایط روحی تیم کمک کرد اما بی انصافی است که از شرایط تدافعی تیم نگوئیم.

7/ پرسپولیس در عمق دفاعی دو مهره عالی داشت. به اول فصل برمی گردیم سپاهان مانع از حضور شجاع خلیل زاده در پرسپولیس شد و کولیوالی بازیکنی بود که با ویسی به اصفهان رفت. مقایسه بین زوج کولیوالی و خلیل زاده با سید جلال و انصاری نشان می دهد مرد کروات پرسپولیس بی دلیل بی دغدغه در عدم جذب خلیل زاده نبود.

8/ در دفاع چپ ربیع خواه روز بهتری را گذراند البته باید بگوئیم گل سپاهان از جناح او آغاز شد و محمد انصاری که برای پر کردن جای او به کناره ها کشیده شده بود سید جلال را تنها به مصاف احسان حاج صفی فرستاد و آن شوت تماشائی که چون شوت عالیشاه زیبا بود از اتفاق هائی بود که در فوتبال ما بسیار کم رخ می دهند البته این مسئله باید اضافه کرد نفوذهای وحید امیری که هنوز وحید امیری قبل از بازیهای تیم ملی نبود در این مسئله بی تاثیر نبود.

9/ پرسپولیس در میانه میدان احمد نورالهی را داشت بازیکنی که هنوز با آن چه از او می شناختیم فاصله دارد اما شاید برانکو بتواند با استفاده از تغییر تاکتیک عمومی تیم در برخی مسابقات و استفاده همزمان از دو هافبک تدافعی هم میانه پرسپولیس را پر تعداد تر کند هم فشار را از خط دفاع پرسپولیس بردارد در این بازی چون بسیاری از بازی ها دیدیم استفاده از تک هافبک دفاعی نیاز به همکاری بالاتر هافبکهای جلوتر هستند که ضعف قدرت بدنی عالیشاه و مسلمان و احمد زاده فضار زیادی به کامیابی نیا و یا نور الهی می آورد پرسپولیس اگر از وحید امیری در نقش وینگر استفاده کند و عالیشاه را به سمت راست ببرد با استفاده همزمان از نور الهی و کامیابی نیا فرصت را از حریفان می گیردو اجازه می دهد انرژی کمتری از مسلمان و عالیشاه و مسلمان در شرکت در کارهای تدافعی گرفته شود و مردانی چون علیپور و پریموف می توانند در هنگام خستگی تیم مقابل به میدان آمده و سیستم تیم را با مهاجمین بیشتر بسازند.

10/ مهمترین اتفاق این بازی استفاده و فرصتی بود که پرسپولیس به دو جوان داد محرمی نشان داد که می تواند در روزهای آتی به کمک سرخ ها بیشتر بیاید و این مسئله روزهای سخت تری برای رامین رضائیان می سازد

11/ برانکو در این بازی هم به رضائیان فرصت بازی نداد که البته دلایل کاملا فنی داشت و همه دیدیدم عالیشاه و محرمی بسیار آماده تر از او بودند.

پرسپولیس 15 امتیازی شد و در سه در بی بزرگش که دو تای آنها خارج خانه بود و با تیمی که یک ماه دور هم نبودند توانست 5 امتیاز از 9 امتیاز ممکن را ببرد و این نشانه های خوبی برای برانکو است که قصد قهرمانی دارد و به نظر می آید پرسپولیس ایده آل برانکو پیدا شده است.

602/401

کد خبر: 679912