مردم از بیمه ها ناراضی اند

قائم مقام وزیر بهداشت در یک برنامه تلویزیونی از کسانی که برای زیر بار نرفتن قانون تجمیع بیمه ها، کارگران را تحریک و از آنها استفاده ابزاری می کنند، انتقاد کرد و گفت: نمی دانم چرا مدام موضوع بیمارستان های ملکی کارگران را مطرح می کنند، در بحث تجمیع بیمه ها، هیچ وقت در هیچ برهه‌ای موضوع بیمارستان های ملکی تامین اجتماعی مطرح نبوده و ما فقط خواستار اختصاص سهم درمان بیمه شدگان به درمان آنها هستیم.

به گزارش ایسکانیوز و به نقل از سلامت آنلاین، دکتر ایرج حریرچی که در برنامه تیتر امشب شب گذشته شبکه خبر همراه با دکتر همتی ، معاون درمان سازمان تامین اجتماعی حضور یافته بود، افزود: مسئولان تامین اجتماعی در مصاحبه های اخیر خود مدام بر حق کارگران در بیمارستان های ملکی این سازمان اشاره می کنند، در حالی که اصلا هیچ گاه در این باره از طرف دولت، مجلس و وزارت بهداشت سخنی به میان نیامده است.

او از معاون درمان سازمان تامین اجتماعی که در این برنامه باز روی موضوع مالک بودن کارگران در بیمارستان های ملکی سازمان تاکید می کرد، گله کرد و گفت: این کار درست نیست، و خطاب به همتی پرسید آیا تاکنون کسی در این باره سخنی گفته است؟

معاون کل وزارت بهداشت افزود: آنچه ما در پی آن هستیم این است که نه بیست و هفتم سهم درمان بیمه شدگان در صندوقی تجمیع شود، و فقط خرج درمان آنها شود و کسی در باره بیمارستانهای ملکی تامین اجتماعی حرفی نزده است. در حالی که حجم زیادی از مخالفتهایی که در مصاحبه ها و مخالفت ها با تجمیع بیمه ها می شود بر بیمارستان های ملکی اشاره دارد و این خلاف واقع و تحریک کارگران است.

دکتر حریرچی تاکید کرد: انجام مصاحبه مطبوعاتی در روز جمعه قبل از برگزاری جلسه کمیسیون تلفیق جای تامل دارد و یا حضور ۱۷ نفر از مسئولان سازمان تامین اجتماعی و وزارت رفاه در جلسه کمیسیون تلفیق به چه منظور صورت می گیرد؟ ما می خواهیم قانون اجرا شود و قطعا نمایندگان طرحی را تصویب می کنند که به نفع سلامت مردم باشد.

او تهدید نمایندگان مجلس به تجمع کارگران را غیرکارشناسانه دانست و افزود: این بحث ها کمکی به سلامت مردم نمی کند.

دکتر همتی نیز در این برنامه از افزایش هزینه های سازمان های بیمه گر پس از طرح تحول سلامت و اصلاح تعرفه ها انتقاد کرد و گفت: بیشترین همراهی را با اجرای طرح داشته ایم اما این طرح سازمان های بیمه گر را در مرز ورشکستگی قرار داده است.

دکتر حریرچی در پاسخ به این انتقاد گفت: قبل از اجرای طرح مردم هزینه های خود را از جیب می پرداختند و افزایش تعرفه ها هم مصوب شورای عالی بیمه است که وزارت بهداشت فقط در آن یک رای دارد و ۴ رای آن را خود سازمانهای بیمه گر در اختیار دارند. بنابراین خوب نیست ما قانونی را در شورای عالی بیمه تصویب می‌کنیم و بعد زیر پا می‌گذاریم و آن را مورد انتقاد هم قرار می دهیم.

700/701

کد خبر: 690623