برگزاری دومین آیین نکوداشت عباس وزان ، خیر مدرسه ساز

دومین آیین نکوداشت خیر مدرسه ساز مرحوم حاج عباس وزان با حضور مسئولین اداره آموزش و پرورش تهران، جمعی از خیرین مدرسه ساز و خانواده مرحوم عباس وزان برگزار شد.

به گزارش ایسکانیوز در این مراسم دکتر بزرگیان نماینده سابق مجلس و استاد دانشگاه با اشاره به اینکه خیرین مدرسه ساز با نیت های پاک همیشه در یادها و خاطره ها زنده خواهند ماند گفت: عمر انسان سه وجه دارد؛ طول، عرض و عمق. طول عمر همین چند سالی است که همه زندگی می کنند، عرض عمر یعنی اینکه انسان تا زنده است مفید باشد و دیده شود اما عمق عمر یعنی اینکه حتی بعد از حیات نیز اثر آن ماندگار است مانند مرحوم عباس وزان که با این حرکت زیبای خود تا روزی که این مدارس ساخته شده توسط وی پابرجاست، زنده است.

سخنرانی خانم الهیاری مدیر دبیرستان پویا، اجرای سرودی زیبا توسط دانش آموزان دبستان عباس وزان، سخنرانی خیر مدرسه ساز آقای دلیلی، دکلمه خوانی زیبای دانش آموز یاسمین زهرا شیری و تقدیر از خیرین و خانواده مرحوم وزان از دیگر برنامه های این مراسم بود.

گفتنی است مرحوم حاج عباس وزان در سال 1364 هشت هزار متر مربع زمین در خیابان پاسداران تهران را وقف مدرسه سازی کرد که در حال حاضر دو مدرسه به نام های دبستان دخترانه عباس وزان و دبیرستان دخترانه پویا در این مکان در حال فعالیت هستند.

خبرنگار و منتشر کننده :زهره حاجیان

700700

کد خبر: 737366