جلوگیری از تردد غیرضروری در رود دره‌های مناطق کوهستانی

سازمان هواشناسی کشور نسبت به بارش‌های شدید و آبگرفتگی معابر در سطح کشور هشدار داد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از ایلنا، براساس اعلام سازمان هواشناسی کشور در حال حاضر تصاویر ماهواره هواشناسی بیانگر پوشش ابرهای جوششی در استانهای غربی کشور است. همچنین تصاویر رادار هواشناسی و گزارشهای ایستگاه های هواشناسی بیانگر بارش باران در برخی استانهای غرب کشور در ایلام و کرمانشاه و دامنه های جنوبی البرز در استان قزوین است.

امروز (شنبه) انتظار می رود با تداوم جریانهای گرم ومرطوب و گذر ناوه تراز میانی سبب بارش های رگباری توام با رعدوبرق و باد شدید موقت، موجب آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن رودخانه ها و مسیلها در کرمانشاه، نیمه جنوبی کردستان، ایلام، لرستان، شمال خوزستان، نیمه جنوبی همدان، مرکزی، شرق گیلان، غرب مازندران و دامنه های البرز در استان های قزوین، البرز و تهران شود.

لازم به ذکر است مهمترین مخاطره این گونه سامانه های همرفتی بارش‌های شدید موقت، وقوع صاعقه و تندباد شدید موقت ( طوفان تندری) می باشد که می تواند منجر به سیلاب و شکست درختان شود.

بنابراین توصیه می شود ضمن رعایت نکات ایمنی و انجام اقدامات لازم برای جلوگیری از خسارت، از توقف در حاشیه رودخانه ها، کانالها و مناطق مستعد سیلاب و همچنین از تردد غیر ضروری در رود دره های مناطق کوهستانی خودداری گردد. همچنین بازبینی تابلوهای شهری و تخلیه آبراهها و کانالها برای جلوگیری از خسارت باد شدید و سیلاب موقت توصیه می‌شود.

دریافت کننده:زهرا پورعادل/انتشاردهنده:زهره حاجیان

700/703

کد خبر: 758051