آتش نشان ها از 17هزار ساختمان ناایمن پایتخت بازدید کردند

سه‌شنبه 29 فروردین 1396 - 12:56
کد مطلب: 759291
اقبال شاکری

رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران : آتش نشان ها از 17هزار ساختمان ناایمن پایتخت بازدید کردند و اطلاعات این ساختمان ها موجود است.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، اقبال شاکری با ارائه گزارش کمیته فنی حادثه ساختمان پلاسکو در سیصد و چهل و دومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران افزود: بر اساس مصوبه سیصد و بیست و دومین جلسه شورای شهر تهران ، مقرر شد دو کمیته از نظر حقوقی و فنی بررسی هایی درباره حادثه پلاسکو داشته باشند.
وی افزود: جلسات مختلفی را با نهادهای درگیر برگزار کردیم تا بتوانیم به زوایای این حادثه دست پیدا کنیم.
وی از تشکیل 6کارگروه تخصصی تحت نظر شورای شهر تهران خبرداد و تصریح کرد: 60 تن در قالب 6 کارگروه ، فعالیت هایی را برای مشخص کردن زوایای حادثه پلاسکو در دستور کار داشتند.
شاکری ادامه داد: کارگروه های تخصصی شامل کارگروه مهندسی سازه و معماری ، کارگروه تاسیسات برقی، مکانیکی و حریق ، کارگروه مبحث بیست و دوم مقررات ملی ساختمان ایران ، کارگروه مدیریت بحران، کارگروه حقوقی و کارگروه ارزیابی آسیب پذیری و ارائه راهکارهای بهسازی می شود.
وی از بررسی محتمل ترین سناریوی فروریزش ساختمان پلاسکو خبرداد و گفت: شناسایی نقاط ضعف سازه ای در بروز گسیختگی پیش رونده و ارائه راهکارهایی به منظور ایمن سازی ساختمان های با اهمیت بالا در برابر این نوع گسیختگی در پی بررسی حادثه پلاسکو در دستور کار قرار گرفت.
رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به بررسی تاسیسات برقی و مکانیکی ساختمان پلاسکو خاطرنشان کرد: ارزیابی تاسیسات برقی ساختمان پلاسکو و شناسایی مهم ترین نواقص سیستم برقی، همچنین ارزیابی تاسیسات مکانیکی ساختمان پلاسکو به منظور شبیه سازی فرایند گسترش حریق و دود در حین حادثه و ریشه یابی علل گستردگی و خارج از کنترل شدن حریق در دستور کار قرار گرفت.
وی درخصوص بازدیدهای آتش نشان ها از ساختمان های ناایمن شهر اضافه کرد: هم اکنون 17 هزار بازدید از سوی آتش نشانی از ساختمان های ناایمن انجام شده است و می توان اطلاعات آتش نشان ها را برای ایمن سازی ها ملاک قرار داد.

دریافت کننده:زهرا پورعادل/انتشاردهنده:نیوشا یعقوبی

701/703

110 / 31
کد خبر: 759291 0 0

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار