نوسازی 831 دستگاه ناوگان عمومی حمل و نقل در چهارمحال و بختیاری

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای چهارمحال و بختیاری گفت: 831 دستگاه ناوگان عمومی حمل و نقل مسافر و کالا در این استان نوسازی شد.

به گزارش ایسکانیوز؛ منوچهر سلمان زاده عصر پنجشنبه در رزمایش مشترک پلیس راه و راهداری چهارمحال و بختیاری به مناسبت روز ملی ایمنی حمل و نقل با بیان اینکه نوسازی ناوگان این استان در دولت یازدهم نسبت به دولت قبل 28 درصد رشد داشته است، اظهار کرد: نوسازی ناوگان حمل ونقل عمومی در این استان ضروری است.
به گفته وی، با توجه به نبود بستر حمل و نقل ریلی و کمبود و محدودیت حمل ونقل هوایی در چهارمحال و بختیاری،حدود 95 درصد جابه جایی بار و مسافر در این استان از طریق ناوگان حمل و نقل جاده ای انجام می شود.
سلمان زاده ادامه داد: برخی وسایل نقلیه ناوگان حمل ونقل عمومی برون شهری از جمله مینی بوس ها در چهارمحال و بختیاری متعلق به دهه 60 و 70 بسیار فرسوده است.
وی تصریح کرد: هم اینک 256 دستگاه اتوبوس یا میانگین عمر 10.5 سال، یکهزار و 32 دستگاه مینی بوس با میانگین عمر 28 سال و 905 دستگاه سواری با میانگین عمر 9.4 سال در استان فعال است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای چهارمحال و بختیاری گفت: برای تغییر ساختار و نوسازی ناوگان مینی بوس در استان از سوی مالکان این نوع ناوگان استقبال و همکاری نمی شود.
سلمان زاده ادامه داد: فعال کردن 15 مجتمع خدمات بین راهی به عنوان یکی از الزامات فراهم کردن ایمنی در حمل و نقل جاده در این دولت در استان با رشد 67 درصدی روبه رو بود.
بنابراین گزارش، رزمایش گشت های ایمنی و کنترل محسوس و نامحسوس راهداری و پلیس راه با هدف تسهیل عبور و مرور و اهداف پیشگیرانه در ترافیک و تصادفات در شهرکرد برگزار شد.
امسال برای نخستین سال 7 اردیبهشت به عنوان روز ملی ایمنی حمل و نقل نامگذاری شده است.

دریافت کننده: نازنین میرزایی/ انتشاردهنده:آرش محمدی

402

کد خبر: 762085