ردپای بیمارستان‌های دولتی در خرید تجهیزات پزشکی قاچاق

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از اینکه برخی بیمارستان‌های دولتی اقدام به خرید تجهیزات پزشکی قاچاق می‌کنند، گفت: متاسفانه هیچ نظارتی بر عملکرد این مراکز درمانی وجود ندارد.

به گزارش ایسکا نیوز، درباره اظهارات رییس سازمان غذا و دارو مبنی بر قاچاق 200 میلیون دلاری تجهیزات پزشکی در کشور، افزود: واقعیت آن است که بر اساس گزارش های به دست آمده قاچاق تجهیزات پزشکی در کشور و استفاده آن از سوی بیمارستان های دولتی و خصوصی بیش از آمار اعلامی سازمان غذا و دارو است.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: متاسفانه طبق اطلاعات به دست آمده برخی از بیمارستان های دولتی خود اقدام به خرید کالای قاچاق پزشکی کرده و از خرید محصولات تولید داخل خودداری می کنند که این موضوع علاوه بر ایجاد معصلاتی برای سلامتی افراد، به تولید داخل نیز ضربه جدی می زند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، درباره عدم استفاده از محصولات پزشکی قاچاق در بیمارستان های دولتی، تصریح کرد: این اظهارات غیرواقعی است چرا که بسیاری از همین بیمارستان های دولتی اقدام به خرید محصولات پزشکی قاچاق می کنند در حالی که هیچ نظارتی به روند فعالیت آنها نیز وجود ندارد.

وی با انتقاد از اینکه در بیمارستان های خصوصی نیز هیچ نظارتی بر استفاده از تجهیزات پزشکی قاچاق وجود ندارد، تصریح کرد: برخی اظهارات رییس سازمان غذا و دارو مبنی بر کنترل 70 درصدی جهت استفاده از تجهیزات پزشکی در بیمارستان های خصوصی اغراق آمیز است و به نظر می رسد تنها 30 درصد نظارت بر نحوه استفاده از تجهیزات پزشکی وجود دارد.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: نظارت ها بر استفاده از تجهیزات پزشکی قاچاق در مراکز درمانی دولتی وجود ندارد و بدون شک این نبود نظارت در بیمارستان های خصوصی بیشتر است لذا باید سازمان غذا و دارو ورود جدی تری داشته باشد.

کد خبر: 802500