بازیگر "ویلایی ها": فیلم " پل خواب" در جشنواره فجر مورد اجحاف قرار گرفت

شنبه 14 مرداد 1396 - 14:19
کد مطلب: 823336
آناهیتا افشار

آناهیتا افشار، می گوید: «داوری در جشنواره فیلم فجر بیشتر بر اساس سلیقه ها انجام می شود، اما قضاوت در جشن منتقدان با نگاه انتقادگر و معمولا بی طرف شکل می گیرد. چنین جشنی امید و انگیزه هنرمندان را حفظ می کند و از این بابت خوشحال هستم».

به گزارش ایسکانیوز، آناهیتا افشار، بازیگر سینما و تلویزیون که با بازی در دو فیلم سینمایی «ویلایی ها» به کارگردانی منیره قیدی و «ایستگاه اتمسفر» به کارگردانی مهدی جعفری در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت درباره دلایل معتبر بود جشن انجمن منتقدان سینما، گفت: علت اینکه همه ما بر اعتبار جایزه جشن منتقدان واقف هستیم، نظر تخصصی آکادمی داوران این جشن است. داوری در جشنواره فیلم فجر بیشتر بر اساس سلیقه ها انجام می شود، اما قضاوت در جشن منتقدان با نگاه انتقادگر و معمولا بی طرف شکل می گیرد. چنین جشنی امید و انگیزه هنرمندان را حفظ می کند و از این بابت خوشحال هستم».

افشار در ادامه توضیح داد:« اگربرگزاری این جشن به دلیل کمبود امکانات یا هر عامل دیگری با تجمل برخی جشنواره های دیگر همراه نیست، از ارزش آن کم نمی شود، چرا که این محفل به دلیل ویژگی های فرهنگی و حرفه ای که در بطن دارا است، نیازی به عوامل ظاهری که تنها به سطح یک جریان مربوط می شود، ندارد. با این وجود امیدوارم که با امکانات بیشتری از این جشن حمایت شود تا عوامل برگزارکننده با سهولت بیشتر به اجرا و برپایی بخش های دیگر بپردازند».

این بازیگر درباره دریافت جایزه از جشن منتقدان اشاره کرد:«به طور کلی دریافت جایزه اتفاق جذابی است و اگر جایزه بر اساس نظر افراد کارشناس همچون، منتقدان اهدا شود، قطعا جذابیت و شعف بیشتری برای من به همراه دارد».

وی در پایان درباره داوری دیگر جشنواره ها نسبت دو اثر که در آن ها ایفای نقش کرده و در جشن منتقدان داوری می شوند، گفت: «اگر در جشنواره ای شرکت می کنیم یعنی، نظر داوران را پذیرفتیم، بنابراین دو فیلم خوب «ویلایی ها» و «ایستگاه اتمسفر» که در جشنواره اخیر فجر با بازی من اکران شده را از این قاعده مستثنی نمی بینم. همانطور که در ابتدای صحبت گفتم جشنواره هایی دیگر بر اساس سلیقه پیش می روند، اما وقتی در جشنواره ها شرکت می کنیم، در نهایت راهی جز پذیرفتن آرای داوران نداریم. اکنون که چنین بحثی مطرح شد، باید درباره فیلم «پل خواب» که در سی وچهارمین دوره جشنواره فیلم فجر اکران شد بگویم. این فیلم از جهات مختلف و به طور صد در صد از جهت بازی همکار خوبم آقای ساعد سهیلی مورد اجحاف قرار گرفت، اما به هر حال ما در این جشنواره شرکت کردیم، در نتیجه به رای داوران احترام گذاشتیم، در حالیکه هر مخاطب سینما با تماشای

«پل خواب» به کارگردانی اکتایی براهنی، از بازی خوب ساعد سهیلی شگفت زده خواهد شد. در نهایت امیدوارم آکادمی داوران جشن منتقدان دقیق تر از دیگر جشنواره ها عمل کنند و این جشن جایی برای احقاق حق هنر سینماگران باشد».

یازدہمین جشن بزرگ منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران اواخر مرداد بہ دبیری جعفر گودرزی برگزار خواهد شد.

25 / 24

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار