توافق مجمع خیرین برای ساخت مدرسه در بیمارستان

معاون اجتماعی وزارت بهداشت گفت: مجمع خیرین مدرسه‌ساز توافق کردند که در تمام بیمارستان‌های کودکان این مدارس را بسازند و در اختیار ما قرار دهند. اولین «مدرسه بیمارستان» در محل بیمارستان حضرت علی اصغر توسط خیریه مهرآیین به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایسکانیوز ایازی معاون اجتماعی وزارت بهداشت گفت: در روزهای پایانی دولت یازدهم تفاهم‌نامه‌ای بین دو وزارت آموزش و پرورش و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امضا شد که براساس این تفاهم‌نامه مقرر شد در مراکز درمانی کودکان در سطح کشور که کودکان مبتلا به بیماری‌های مزمن بستری می‌شوند و طول درمان در بیمارستان دارند، با مشارکت آموزش و پرورش این مدارس راه‌اندازی شود.

معاون اجتماعی وزارت بهداشت با اشاره به این‌که پنج‌شنبه آقای حافظی مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه‌ساز نیز در این مراسم حضور داشتند، گفت: مجمع خیرین مدرسه‌ساز توافق کردند که در تمام بیمارستان‌های کودکان این مدارس را بسازند و در اختیار ما قرار دهند.
ایازی با اشاره به این‌که آموزش و پرورش هم متعهد شده‌است که نیروی معلم را برای این مدارس تامین کند و دراختیار ما قرار بدهد، افزود: انشاالله این مراکز راه‌اندازی شود و دغدغه‌ای که خانواده بیماران و کودکان بیمار دارند، برطرف شود.
معاون اجتماعی وزارت بهداشت در ادامه افزود: براساس این تفاهم‌نامه امیدواریم که در تمام بیمارستان‌های کودکان بتوانیم این "مدرسه بیمارستان ها" را راه‌اندازی کنیم و با‌توجه به اینکه در سال ما تعداد قابل توجهی دانش‌آموز بیمار صعب‌العلاج داریم و فقط بیماران سرطانی حدود 1300 نفر در سال هستند، بتوانند از خدمات آموزشی این مراکز استفاده کنند.
ایازی همچنین گفت: موضوع حائز اهمیت این است که این کار با مشارکت خیرین انجام می‌شود و مربیان آموزش و پرورش نیز نگاه خیرخواهانه به این موضوع دارند.
وی با اشاره به این‌که در این مراسم دانش‌آموزان بیمار و خانواده‌هایشان نیز شوق زایدالوصفی را از انجام این کار (ساخت مدرسه بیمارستان) داشتند ، افزود: یکی از کارهای خوب دیگر نیز ایجاد کتابخانه‌ای است که در محل این کلاس‌ها پیش‌بینی شده تا دانش آموزان در زمان‌هایی که می‌خواهند تخت بیمارستان را ترک کرده تا به محل کلاس‌ها بروند، بتوانند از کتاب‌هایی که در این مدرسه است استفاده کنند.
معاون اجتماعی وزارت بهداشت با اشاره به این که برنامه‌های فرهنگی و هنری دیگری نیز برای این مکان پیش‌بینی شده‌است، افزود: هنرمندان گروه فتیله نیز در این مراسم شرکت داشتند و قول دادند در برنامه‌های مختلفی که در مراکز درمانی کودکان برگزار می‌شود شرکت کنند و برای کودکان برنامه اجرا کنند و همچنین برنامه‌هایی را که قرار است در صدا و سیما پخش شود را در این مراکز ضبط کنند و از این کودکان در برنامه‌ها استفاده کنند.
ایازی در پایان به فارس گفت: امیدوارم این کمبودی را که ما در حاشیه درمان کودکان داشتیم با مشارکت خیرین و آموزش و پرورش بتوانیم جبران کنیم و دغدغه‌ای که خانواده این کودکان داشتند، برطرف شود.
706

کد خبر: 843612