کسب رتبه سوم تیم دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی در مسابقات ماهواره دانشجویی مکعب ایرانی

دوشنبه 15 آبان 1396 - 15:45
کد مطلب: 866801
637637

مسابقه ماهواره دانشجویی مکعب ایرانی به همت سازمان فضایی ایران با ۲۱ تیم از دانشگاه‌های سراسر کشور برگزار شد.

به گزارش ایسکانیوز و به نقل از روابط عمومی خواجه نصیر؛ مسابقه ماهواره دانشجویی مکعب ایرانی به همت سازمان فضایی ایران به تاریخ ۱۳۹۴/۱۱/۱۴ با ۲۱ تیم از دانشگاه‌های سراسر کشور آغاز شده و تاکنون چهار مرحله ارسال پیشنهادیه، طراحی مفهومی، طراحی اولیه، و طراحی جزئی این مسابقه طی شده است.

در هر مرحله تیم‌های برتر مجوز راه‌یابی به مرحله بعدی را کسب نموده و با سایر تیم‌های برتر به رقابت پرداخته‌اند.

در مرحله چهارم (طراحی جزئی) تیم ماهواره مکعبی نصیر-۱ دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی متشکل از دانشجویان دانشکده‌های هوافضا، برق و کامپیوتر به سرپرستی دکتر حامد علیصادقی از دانشکده مهندسی هوافضا و مشاوره و همکاری اساتید محترم دکتر مهران میرشمس از دانشکده مهندسی هوافضا، دکتر هادی علی‌اکبریان از دانشکده مهندسی برق و دکتر مسعود ده‌یادگاری از دانشکده مهندسی کامپیوتر، پس از رقابتی سخت وتگاتنگ در مدت زمان ۶ ماه با ۵ تیم برتر مرحله قبل از دانشگاه‌های شریف، امیرکبیر، مالک اشتر و تبریز، موفق به کسب رتبه سوم مسابقه پس از دانشگاه‌‎های مالک اشتر و امیرکبیر گردیده و مجوز ورود به مرحله بعد، یعنی فاز ساخت مدل مهندسی ماهواره مکعبی را دریافت نموده‌است.

این فاز، آخرین مرحله مسابقه بوده و تیم برتر به عنوان طراح و سازنده مدل فضایی ماهواره مکعبی و پرتاب آن به مدار در کنار سایر ماهواره‌های سازمان همکاری‌های فضایی آسیا و اقیانوسیه (APSCO) انتخاب می‌گردد.

این پروژه، پروژه ای بین رشته‌ای بوده و دانشجویان و اساتیدی مختلف از دانشکده‌ها و گرایش‌های مختلفی در آن مشارکت داشته‌اند. از اینرو از جمله دستاوردهای اصلی این پروژه می‌توان به همکاری نزدیک رشته‌ها و گرایش‌های مختلف دانشگاه خواجه نصیر اشاره نمود.

اعضاء تیم:

عطیه سادات سیدصبور- داود سیر- فرهنگ تنهایی- علیرضا پورافضل- محمد شاهسون فولادی- علیرضا خواجه‌زاده- محمدعلی امینی- مائده شهرستانی‌یکتا- فاطمه ابراهیمیان- حامد رستم‌زاده- سینا حیدری- احسان حسنی- شکوفه قاسمی- مهدی اعرابی- نگین عباس‌رضایی- سارا میرشکاری- زهرا هودن- حسین شعبانی- میثم پاشنا- ریحانه ربیعی- زینب سلطانی- زینب آقاجانی- حمیدرضا اسدی- علی قاسم‌زا- فاطمه قربانی

با توجه به قوانین و محدودیت‌های مسابقه، اعضاء تیم متشکل از دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی‌ارشد بوده و دانشجویان دکتری به منظور مشاوره در تیم همکاری داشته‌اند.

مشاورین:

پیروز مجدالاشرافی - احسان ذبیحیان- قاسم شریفی- سهیل مظفری

174 / 24

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار