اتهام دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین به جاسوسی برای قطر

دادستانی رژیم آل خلیفه اعلام کرد که شیخ علی سلمان، دبیرکل جمعیت الوفاق از بیست و هفتم ماه جاری میلادی (6 آذر) به اتهام جاسوسی برای قطر محاکمه خواهد شد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از به نقل از روسیاالیوم، در بیانیه دادستانی رژیم آل خلیفه آمده است که شیخ علی سلمان دبیرکل جمعیت الوفاق و دو تن از معاونانش به نام‌های حسن سلطان و علی مهدی علی، ششم آذر ماه برای رسیدگی به اتهاماتشان در دادگاه عالی جنایی بحرین حاضر خواهند شد.
رژیم آل خلیفه چندی قبل اتهامات جدیدی به شیخ علی سلمان دبیرکل جمعیت الوفاق وارد کرد. اتهاماتی همچون تلاش برای جاسوسی برای یک کشور بیگانه با هدف انجام عملیات خصمانه در بحرین و صدمه رساندن به مراکز نظامی، سیاسی، اقتصادی و منافع ملی این کشور از جمله اتهامات بی اساسی است که به این روحانی معارض بحرینی وارد شده است.
دادستانی بحرین برای شیخ سلمان که هم‌اکنون نیز در زندان به‌سر می‌برد، حکم حبس موقت صادر کرده که پس از پایان مدت حبس فعلی وی، اجرایی خواهد شد.
شیخ حسین الدیهی، معاون دبیرکل جمعیت الوفاق در واکنش به این اتهامات جدید علی شیخ علی سلمان گفت که اتهامات رژیم آل خلیفه علیه شیخ علی سلمان، دروغ بوده و هدف از آن تسویه حساب بین بحرین و قطر در چارچوب اختلافات بین برخی از کشورهای عربی خلیج فارس و قطر است.
شیخ علی سلمان، دبیرکل گروه اصلی سیاسی مخالف با رژیم حاکم بحرین (جمعیت الوفاق) که در دهه 1990 از این کشور تبعید شده بود، در سال 2001 به کشور خود بازگشت. وی به‌عنوان رهبر الوفاق در جریان اعتراضات سال 2011 در بحرین نقشی فعال داشت و به رهبری حرکت اصلاح‌طلبانه در این کشور ادامه داد.
شیخ علی سلمان دسامبر 2014 (دی ماه 1393) بعد از چند سخنرانی صلح‌آمیز که در آن اصلاحات سیاسی را خواستار بود، بازداشت شد.

کد خبر: 870330