راه اندازی 150 مرکز اورژانس اجتماعی در کشور/ اختلال روانی 23.4 درصدی جمعیت 15 تا 64 سال کشور

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به آمار 23.4 درصدی اختلال روان بین جمعیت 15 تا 64 سال، گفت: طبق آمارها، اختلالات روحی و روانی در شهر تهران، بین زنان و بین افراد دارای درآمد کمتر، بیشتر است که باید از این یافته ها برای یک برنامه عملیاتی استفاده کنیم.

به گزارش ایسکانیوز و به نقل ازایرنا، انوشیروان محسنی بندپی در مراسم رونمایی سامانه آموزش مداوم روانشناسان و مشاوران در سازمان بهزیستی کشور افزود: این سامانه به منظور ارتقای کیفیت خدمات مشاوره مراکز بهزیستی، تبادل تجربیات، تسهیل فرآیند آموزشی روانشناسان و مشاوران و استفاده از ظرفیت انجمن ها و سازمان های مردم نهاد ایجاد شده است.
وی ادامه داد: باتوجه به روند تغییرات سریع در عوامل محیطی و صنعتی شدن زندگی، روزبروز شاهد رشد آسیب های اجتماعی هستیم.
محسنی بندپی تصریح کرد: برغم تعریف کامل سازمان جهانی بهداشت از سلامت مبنی بر برخورداری از سلامت اجتماعی ، جسمی، روحی و روانی ، ما خیلی اهمیت قضیه را درک نکرده ایم.
وی خاطرنشان کرد: پایبندی به تعریف کامل سلامت، نگاه سیستمی و فرآیند محور می طلبد.
رئیس سازمان بهزیستی کشور اظهارداشت: فقر، بیکاری، بی عدالتی، تبعیض، رشد مصرف مواد مخدر، افزایش طلاق و حاشیه نشینی از جمله شرایط جدید ی است که با آن مواجه هستیم بنابراین سه استراتژی پیشگیری از بروز و شیوع آسیب های اجتماعی و معلولیت ها، مداخلات کیفی، تخصصی، بهنگام و استاندارد و استفاده از ظرفیت های علمی در دولت روحانی مدنظر قرار گرفت.
محسنی بندپی اضافه کرد: عوامل برهم زننده سلامت روان انسان ها از 15 سالگی شروع می شود که این مساله، اهمیت مداخله بهنگام را روشن می سازد.
وی در بخش دیگری از سخنانش به زلزله شب گذشته غرب کشور اشاره کردو گفت: گروهی از داوطلبان آلمانی برای کمک رسانی به زلزله زدگان، اعلام آمادگی کرده اند که در حال فراهم کردن بستر حضور آنها در کرمانشاه هستیم.

راه اندازی 150 مرکز اورژانس اجتماعی در کشور
رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: 150 مرکز اورژانس اجتماعی در 6 ماهه اول امسال راه اندازی شده که برای مداخله بهنگام در موارد کودک آزاری، همسر آزاری و سالمند آزاری فعالیت می کنند.
وی گفت: برای نخستین بار در این مراکز، بکارگیری نیروها براساس ضوابط خاص و برمبنای رشته تحصیلی است.

705

کد خبر: 870346