برگزاری «مثنوی خوانی» با قدمعلی سرامی

محفل ادبی مثنوی‌خوانی با دکتر قدمعلی سرامی، روز شنبه 25 آذرماه ساعت 16 برگزار می شود.

به گزارش ایسکانیوز از مراکز فرهنگی هنری منطقه 5، سلسه محافل ادبی مثنوی‌خوانی با هدف خوانش و بررسی مثنوی مولوی با حضور استاد قدمعلی سرامی و علاقمندان به شعر و ادب پارسی برگزار می‌شود که در این جلسه، یکی دیگر از حکایت های دفتر اول مثنوی معنوی مولانا خوانش و تفسیر می شود.

این نشست ها به منظور توجه به مثنوی و بهره‌گیری از تمثیلات آن برای ارائه‌ی مفاهیم تعلیمی و معرفتی در روزگار معاصر، توسعه فعالیت‌های فرهنگی و ادبی، آشنا کردن عموم علاقمندان با مباحث کاربردی کتاب ارزشمند مثنوی معنوی مولانا، ارتقای دانش و بینش شرکت‌کنندگان و آشنا کردن با فرهنگ و ادبیات غنی ایران زمین برگزار می‌شود.

دکتر قدمعلی سرامی یکی از پنج استاد بر‌تر شاهنامه‌پژوه ایران به انتخاب نخستین دوره جایزه پژوهش پروفسور آقا بزرگ در سال ۱۳۹۰ است که از اساتید وی می‌توان به عبدالحسین زرین‌کوب، ذبیح‌الله صفا، حسن می‌نوچهر، پرویز ناتل خانلری، بدیع‌الزمان فروزانفر، جلال‌الدین همایی و بهرام فره‌وشی اشاره کرد.

علاقه‌مندان برای شرکت در این برنامه می‌توانند به فرهنگ‌سرای فردوس واقع در فلکه دوم صادقیه، بلوار فردوس، بعد از چهارراه شهید سلیمی جهرمی مراجعه کنند.

502

کد خبر: 884729