سمانه بیرامی‌: با پرچمداری در المپیک زمستانی یک سورپرایز بزرگ برایم رقم خورد/ گریه‌ام در رژه از سرِ شوق بود

پرچمدار کاروان ایران در المپیک زمستانی ۲۰۱۸، این اتفاق را یک سورپرایز بزرگ عنوان کرد.

به گزارش ایسکانیوز، سمانه بیرامی باهر، درباره پرچمداری کاروان ایران در بازی‌های المپیک زمستانی 2018 پیونگ‌چانگ اظهار داشت: این یک سورپرایز بزرگ برایم بود، چرا که هرگز فکرش را نمی‌کردم پرچمدار شوم و این افتخار بزرگی برای بود. باید از فدراسیون اسکی بابت لطفی که به من داشتند، تشکر کنم.

وی با اشاره به گریه‌اش در مراسم رژه گفت: یک احساس شعف داشتم که به نمایندگی از همه مردم ایران توانسته بودم پرچم کشورم را حمل کنم و گریه‌ام از سرِ شوق بود. در زمان رژه، خدا را به واسطه افتخار پرچمداری کاروان ایران شکر کردم و خوشحال بودم که می‌توانم به نمایندگی از قهرمانان ایرانی حاضر در کاروان، پرچم را حمل کنم. بعد از آن نیز به یاد سختی‌هایی افتادم که در مسیر حضور در المپیک پشت‌سر گذاشتم. واقعاً همه این سختی‌ها مثل یک فیلم و در یک لحظه از جلوی چشمانم عبور کرد. این شرایط که برایم شکل گرفت، ناخودآگاه اشکم سرازیر شد. خدا را بابت این افتخار بزرگ که شامل حالم شد، شکر می‌کنم.

ملی‌پوش اسکی صحرانوردی ایران درباره وضعیت رقبایش در المپیک زمستانی گفت: این ورزشکاران، از کل دنیا گلچین شده اند. آنها 12 ماه سال را روی برف اسکی می‌کنند و همان کاری را انجام می‌دهند که ما فقط سه ماه در طول سال می‌توانیم انجام بدهیم. به همین دلیل هم قطعاً خیلی قوی‌تر هستند. من پیش از این در مسابقات قهرمانی جهان با بیشتر آنها مسابقه داده‌ام و باید بگویم که سطح آمادگی آنها خیلی بیشتر از زمان حضورشان در رقابت‌های جهانی است.

بیرامی باهر ادامه داد: من از 2 هفته قبل از اعزام به کره‌جنوبی تمرینات منظمی را برگزار نکردم، چرا که یکسری شرایطی قبل از اعزام وجود داشت و باید آن شرایط را برای حضور در المپیک فراهم می‌کردم. به همین دلیل نمی‌توانم بگویم که شرایطم خیلی عالی است، اما وضعیت ضعیفی هم ندارم. به هر حال امیدوارم رتبه خوبی کسب کنم و نماینده خوبی برای ایران باشم.

601

کد خبر: 906502