تدوین بسته های تحول و نوآوری در آموزش

چهارشنبه 29 فروردین 1397 - 17:16
کد مطلب: 933245
uxhhggi ufhsd

دبیر ستاد تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی وزارت بهداشت از تدوین فعالیت های سال 97 برای تحقق برنامه های ستادی اقدام ملی در راستای اجرای بسته های تحول و نوآوری خبر داد و از مناطق آمایشی و دانشگاههای علوم پزشکی کشور خواست تا باتوجه به برنامه های ملی ابلاغ شده، برش سال 97 برای تحقق این برنامه ها را تدوین کند.

به گزارش ایسکانیوز، دکتر عطاءاله پورعباسی دبیر ستاد تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی وزارت بهداشت با اشاره به پیشینه تدوین برنامه های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی گفت: از سال 94 که تدوین بسته ها شروع شد از مشارکت و نظرات تمامی دست اندرکاران در سطح مختلف آموزش علوم پزشکی کشور بهره برداری شد و اجرای این بسته ها در فازهای مختلف پیش رفت.

وی گفت: در فاز اول اجرای بسته ها ماموریت های مشترک و ویژه ای در قالب این بسته ها تدوین و به دانشگاههای علوم پزشکی کشور و مناطق آمایشی سپرده شد. این ماموریت ها بسیار کلی بودند و بیشتر هدف ایجاد گفتما تحول در سطوح مختلف دانشگاههای علوم پزشکی کشور بود.

دبیر ستاد تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی اظهار داشت: باتوجه به تحقق اهداف اولیه اجرای بسته ها و مشارکت موفق دانشگاهها و مناطق آمایشی در نهادینه کردن این گفتمان در فاز دوم اقدامات لازم برای اجرای این بسته در 3 سطح ستادی، منطقه ای و درون دانشگاهی با کمک دست اندرکاران هر سطح طراحی گردید که در اواخر سال 96 به دانشگاهها ابلاغ شد.

وی خاطرنشان کرد: این برنامه های ملی اقدام در بازه های زمانی مختلف تعریف شده اند و می بایست با برنامه ریزی گام به گام اجرایی گردد. در همین راستا لازم است برش های سالیانه هر اقدام تدوین گردد.

دکتر پورعباسی ادامه داد: در سطح ستادی طی 3 جلسه ای که با حضور مدیران محترم حوزه آموزش وزارت بهداشت برگزار شد، فعالیت های ذیل هر اقدام برای سال 97 تدوین شد و در واقع این فعالیت ها در کنار برخی فعالیت های جاری حوزه ها برنامه عملکرد سال 97 حوزه آموزش علوم پزشکی را تشکیل می دهند.

وی افزود: لازم است به منظور رعایت زنجیره برنامه ریزی (از نقشه راه تا اقدام عملیاتی) در سطوح دیگر از جمله مناطق آمایشی و همچنین دانشگاههای علوم پزشکی کشور نیز فعالیت های ذیل هر اقدام برای سال 97 طراحی شود.

دبیر ستاد تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی گفت: این برنامه ها عملاً برش یک ساله فعالیتهای ذیل هر اقدام است که نشان می دهد در هر سطح در جهت تحقق اقدامات تدوین شده، چه فعالیتی برای سال 97 پیش بینی خواهد شد.

وی تاکید کرد: قاعدتا برنامه های دانشگاه ها و مناطق آمایشی محدود به بسته های تحول نمی شود و در کنار این فعالیت ها، برنامه ریزی برای پیشبرد اهداف جاری دانشگاهها نیز امری است که باید بدان پرداخته شود.

701

31 / 20

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار