توزیع ۱.۸ میلیون دست لباس اهدایی رهبر معظم انقلاب در مناطق محروم کشور

در فاصله سال‌های ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۵ حدود یک میلیون و هشتصد هزار دست لباس تحت عنوان هدایای رهبر معظم انقلاب به دانش آموزان مناطق محروم کشور اهدا شد.

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز؛ بنیاد مستضعفان با توجه به مسئولیت های خود در حوزه محرومیت زدایی خدمات متفاوتی را ارائه می‌کند. این خدمات بیشتر تلاش می کند نیازهای اساسی مددجویان را رفع کند و در کنار خدمات زیرساختی بنیاد چهره فقر را به مرور در مناطق کمتر توسعه یافته تغییر دهد.

بنیاد مستضعفان با شناسایی اقشار آسیب پذیر تلاش می کند تا خدمات خود را بر گروه‌هایی متمرکز کند که بیش از دیگران در معرض آسیب های جانبی ناشی از فقر اقتصادی هستند. کمک به احداث و تامین مسکن خانواده های دارای دو معلول، کمک به تامین مسکن معلولین و کمک به تامین مسکن و معیشت خانواده های دارای فرزندان سه قلو و بیشتر از جمله طرح هایی هستند که شیوه مواجهه بنیاد با پدیده فقر و محرومیت را کاملا برای هر مخاطبی تبیین می‌کند.

هر چند بخش قابل توجهی از اقدامات بنیاد زیرساختی است اما خدمات حمایتی مکمل فقر زدایی در مناطق کمتر توسعه یافته است. از جمله فعالیت‌هایی که به منظور ارائه خدمات حمایتی در دست اجراست طرح توزیع البسه تحت عنوان هدایای مقام معظم رهبری به دانش آموزان مقاطع ابتدایی و متوسطه مناطق کمتر توسعه یافته است. این هدایا شامل مانتو، مانتو شلوار، چادر، مقنعه و کفش برای دختران و پیراهن، تی شرت، و کفش برای پسران است.

در فاصله سال‌های 1390 تا 1395 حدود یک میلیون و هشتصد هزار دست لباس میان مناطق محروم سراسر کشور توزیع شد.

همچنین بنیاد مستضعفان از سال 94 تاکنون با حضور در مناطق حاشیه استان های تهران و البرز نسبت به پرداخت و تسویه حساب بدهی خانواده های نیازمند کمک کرده است.

بنیاد مستضعفان در راستای فعالیت های فرهنگی خود به ساخت 25 باب مسجد، حوزه علمیه و زائرسرا در سراسر کشور مبادرت کرده است.

از آنجایی که بخش قابل توجهی از آسیب‌های اجتماعی مناطق محروم دامن‌گیر نوجوانان و جوانان می‌شود لذا بنیاد تلاش می‌کند نیازهای رفاهی و سرگرمی این قشر را فراهم نماید تا کمبود امکانات رفاهی زمینه ارتکاب جرائم را فراهم نسازد.

احداث مجموعه فرهنگی – ورزشی چند منظوره در شهرستان قلعه گنج با اعتبار 51 میلیارد ریال و احداث مجموعه گردشگری در منطقه قلعه گنج با معماری بومی بخشی از اقدامات بنیاد در این حوزه است.

منبع: تسنیم

کد خبر: 933360