آمادگی هلال احمر برای بازدید خانواده قربانیان از محل سقوط هواپیمای آسمان

رئیس سازمان امداد و نجات گفت: جمعیت هلال احمر آمادگی دارد هر زمان که خانواده قربانیان خواستند از پایین کوه با هلی کوپتر آن‌ها را به محل برخورد هواپیما ببرد تا از داخل هلی کوپتر محل سقوط هواپیما و شرایط سخت عملیات را از نزدیک ببینند.

به گزارش ایسکانیوز ، مرتضی سلیمی در خصوص دیدار با خانواده‌های قربانیان سقوط هواپیما در کوه دنا گفت: ما در جلسه سه روز پیش به خانواده‌های قربانیان قول مساعد دادیم که عملیات جست و جوی اجساد با وجود سختی با جدیت در حال انجام است.

سلیمی با اشاره به اینکه حضور خانواده‌های قربانیان در محل سقوط هواپیما بسیار دردناک است و شرایط سختی در آنجا وجود دارد تاکید کرد: اما جمعیت هلال احمر آمادگی دارد اگر خانواده قربانیان خواستند از پایین کوه با هلی کوپتر آن‌ها را به محل برخورد هواپیما ببرد تا از داخل هلی کوپتر محل سقوط هواپیما و شرایط سخت عملیات را از نزدیک ببینند.

وی افزود: در حال حاضر یک نماینده از طرف خانواده قربانیان به جمعیت هلال احمر معرفی شده تا از آخرین وضعیت و شرایط جست و جو و عملیات انتقال اجساد مطلع شود.

رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به برخی جوسازی‌ها در خصوص کم کاری امدادگران هلال احمر در این حادثه گفت: در جلسه‌ای که با حضور خانواده قربانیان حادثه برگزار شد روی این موضوع تاکید شد که این کوهنوردانی که جان خود را کف دستشان گرفته اند اکثرا داوطلب هلال احمر هستند و همه تلاش شان را می‌کنند تا از غم و رنج خانواده‌های قربانیان کم کنند.

701

کد خبر: 933392