بارندگی شدید و گرفتگی معابر

سازمان هواشناسی گفت:این سامانه بارشی در ساعات عصر امروز به سمت شرق حرکت می کند و بارش ها در استان های یزد، کرمان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی ادامه خواهد داشت که در این استان ها نیز آبگرفتگی معابر عمومی پیش بینی می شود.

به گزارش ایسکانیوز، معصومه احمدی درباره شرایط آب و هوایی کشور گفت: امروز سامانه بارشی در بیشتر مناطق کشور فعال خواهد بود و شدت بارش ها در بخش هایی از دامنه های زاگرس، مرکز و شرق کشور پیش بینی میشود.

وی افزود: براساس آخرین هشدار­سازمان هواشناسی­ امروز شدت بارش ها در ایلام ، کرمانشاه، لرستان، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، بوشهر و اصفهان منجر به بروز سیلاب، آبگرفتگی معابر عمومی خواهد شد که بارشها به همراه رعد و برق و تگرگ پیش بینی می شود.

کارشناس هواشناسی ادامه داد: این سامانه بارشی در ساعات عصر امروز به سمت شرق حرکت می کند و بارش ها در استان های یزد، کرمان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی ادامه خواهد داشت که در این استان ها نیز آبگرفتگی معابر عمومی پیش بینی می شود.

احمدی تصریح کرد: این شرایط ادامه دارد و از روز شنبه سامانه بارشی دیگر از غرب و شمال غرب وارد کشور می شود.

وی افزود: برای امروز و فردا نواحی شمالی کشور بارشهای خوبی خواهند داشت و به لحاظ دمایی کاهش دمای دو الی سه درجه ای در بیشتر مناطق کشور دور از انتظار نیست اما در استان های شمالی و شرق کشور تا 10 درجه کاهش دما پیش بینی می شود.

کارشناس هواشناسی گفت: امروز در تهران بارندگی ها به همراه وزش باد ادامه خواهد داشت.

ایرنا

۷۰۵

کد خبر: 948379