برای نخستین بار در ایران ،کارگاهان خصوصی وارد میدان می شوند

دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 - 09:35
کد مطلب: 949099
سردار محمدرضا مقیمی

رئیس پلیس آگاهی ناجا گفت: در این طرح با استفاده از برخی کارآگاهان بازنشسته و زبده پلیس آگاهی پرونده‌های معوق قدیمی، مورد پیگیری و پی جویی قرار خواهد گرفت.

|به گزارش ایسکانیوز،سردار محمد رضا مقیمی با بیان اینکه «کارآگاهان خصوصی» عنوان قشنگی نیست از پیگیری پلیس برای استفاده از کارآگاهان بازنشسته زبده برای پی‌جویی پرونده‌های معوق قدیمی خبر داد و گفت: با این وجود نمی‌توانیم پیش بینی کنیم امسال این اتفاق رخ می‌دهد یا خیر.

وی در پاسخ به این سوال که آیا امسال موضوع مجوز فعالیت کارآگاهان خصوصی به سرانجام خواهد رسید یا خیر اظهار کرد: ما در حال پیگیری هستیم و امیدواریم اتفاقی بیفتد ولی نمی‌توانیم پیش‌بینی کنیم که امسال این اتفاق رخ می‌دهد یا خیر.

رئیس پلیس آگاهی ناجا ادامه داد: البته عنوان کارآگاه خصوصی عنوان قشنگی نیست ولی به دنبال آن هستیم تا برخی از کارآگاهان بازنشسته خود را برای پیگیری برخی پرونده‌های پلیسی به کارگیریم.

وی تاکید کرد: در این طرح با استفاده از برخی کارآگاهان بازنشسته و زبده پلیس آگاهی پرونده‌های معوق قدیمی، مورد پیگیری و پیجویی قرار خواهد گرفت.

به گفته مقیمی، پلیس از بکارگیری این کارآگاهان برای پیگیری برخی پرونده‌های پلیسی استقبال می‌کند.

به گزارش تسنیم، تا پیش از این موضوع فعالیت کارآگاهان خصوصی در ایران هیچگاه تا این اندازه جدی نشده بود؛ موضوعی که با محقق شدن آن و به کارگیری کارآگاهان زبده و بازنشسته پلیس می‌توان امیدوار بود که حل معمای برخی پرونده پلیسی قدیمی و به سرانجام رسیدن پرونده‌های معوق بهتر و سریتر انجام شود؛ مساله‌ای که نهایی شدنش کمک زیادی به پلیس آگاهی خواهد کرد.

پیش‌تر در دی سال 90 نیز سردار سیدحسن بتولی رئیس پلیس وقت آگاهی ناجا با تأکید بر راه‌اندازی دفاتر کارآگاهان خصوصی، نخستین هدف در تشکیل این دفاتر را مشاوره به مردم دانسته بود و با اشاره به تجارب کارآگاهان بازنشسته، این دفاتر را راهی برای آشنایی بیشتر پلیس با آخرین روش‌ها و شگردهای کلاهبرداری عنوان و با تاکید بر خدمت‌رسانی بهتر به سازمان‌های دیگر از جمله بیمه‌ها با بهره‌مندی از توان کارآگاهان خصوصی خاطرنشان کرده بود: تشکیل کارآگاه خصوصی ابزار جدیدی است که متناسب با شرایط امروز جامعه و توانمندی‌های پلیس، باید از آن در جهت پیشگیری از جرایم استفاده کرد.

این در حالی است که پیش از این:رییس پلیس آگاهی ناجا گفته بود: قصدمان بر این است که از تجربیات افسران قدیمی برای هدایت افسران جوان استفاده کنیم.

سردار محمدرضا مقیمی در دومین نشست تخصصی روسای پلیس آگاهی استان های سراسر کشور گفته بود: در وقوع قتل در کشور ۱۰ درصد کاهش داشته ایم. در همه سرقت های مسلحانه و قتل و سرقت های مهم بدون استثنا کارشناسان و کارآگاهان ویژه ما حضور داشتند.

وی با اشاره به تصویب قانون منع به کارگیری سلاح در مجلس شورای اسلامی بیان کرده بود: به صورت اخص کارآگاهان و رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ در جلسات ویژه با نمایندگان مجلس حضور پیدا می کردند و همین تعامل باعث شد قانون منع به کارگیری سلاح، سرانجام از سوی نمایندگان مجلس تصویب شود.

وی افزوده بود: در بحث قاچاق کالا و ارز که با زندگی آحاد جامعه در ارتباط است، توفیقات بسیار خوبی داشته ایم و با مجموعه گمرک کارهای خوبی انجام داده ایم تا با این پدیده شوم مبارزه کنیم.

مقیمی در پایان گفته بود: تمرکز ما بر محموله های کلان قاچاق است عمده هدف ما در بحث قاچاق کشف کالا نبوده بلکه مبارزه با پدیده قاچاق و جلوگیری از ورود کالای قاچاق به کشور است و در این مهم، موفق به افزایش ۴۹ درصدی مبارزه با قاچاقچیان کالا و ارز شده ایم.

705

166 / 20

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار