برنامه‎ریزی برای اتمام ۶ پروژه کلید در دست حفاری تا پایان سال جاری

سه‌شنبه 22 خرداد 1397 - 15:32
کد مطلب: 955476
نفت

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در پروژه های حفاری از پیشرفت جمعی ۸۴.۹۴ درصدی شش پروژه اجرایی کلید در دست (EPDS) از سوی این شرکت در مناطق نفتخیز خشکی و دریایی کشور خبر داد و گفت: بنابر برنامه ریزی انجام شده انتظار می رود این پروژه ها تا پایان سال جاری خاتمه یابد.

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز؛ مهران مکوندی گفت: براساس توافق با کارفرما برای بهره برداری به موقع از چاه های حفر شده، با پایان گرفتن عملیات حفاری هر حلقه چاه و تکمیل نهایی آن، چاه در اختیار کارفرما قرار می گیرد.

او اضافه کرد: از تعداد ۶ پروژه اجرایی کلید در دست شرکت ملی حفاری ایران،‌ یک پروژه در طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی در استان بوشهر و پروژه دیگر در بخش خشکی میدان گازی کیش در استان هرمزگان، یک پروژه در میدان نفتی آذر در استان ایلام و سه پروژه در طرح های توسعه ای میدان های نفتی غرب کارون در استان خوزستان است.

این مقام مسئول ارزش این پروژه ها را براساس قراردادهای فیمابین این شرکت و شرکت های طرف قرارداد افزون بر دو میلیارد و ۱۸۰ میلیون دلار عنوان کرد و افزود: این پروژه ها در حوزه های عملیاتی شرکت های نفت و گاز پارس، مهندسی و توسعه نفت (متن)، نفت و گاز اروندان و شرکت مهندسی و توسعه سروک آذر قرار دارند.

مکوندی اظهار کرد: شرکت ملی حفاری ایران در فاز ۱۴ میدان گازی پارس جنوبی حفاری و تکمیل ۲۲ حلقه چاه را بر روی دو سکوی A و C در دست اجرا دارد که هم اکنون با پیشرفت فیزیکی ۸۴.۱ درصد شاهد تکمیل ۱۵ حلقه چاه هستیم.

او افزود: پروژه حفاری هفت حلقه چاه در میدان نفتی آذر نیز با پیشرفت ۹۳.۴۶ درصد و پروژه حفاری و تکمیل ۳ حلقه چاه جدید و تعمیر و تکمیل ۱۰ حلقه چاه در میدان دارخوین نیز با پیشرفت ۸۲.۸۷ درصد و ۱۳ حلقه چاه در میدان گازی کیش با پیشرفت ۹۴.۷۸ درصد در دست اجراست.

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در پروژه های حفاری همچنین به پروژه حفاری ۴۰ حلقه چاه در میدان نفتی آزادگان جنوبی اشاره کرد و گفت: این پروژه با ۹۹.۷۰ درصد پیشرفت رو به اتمام و در حال انجام مراحل تسویه حساب می باشد و این در حالی است که پروژه حفاری ۲۰ حلقه چاه دیگر در این میدان با پیشرفت ۵۴.۸۴ درصد مراحل اجرایی را پشت سر می گذارد .

مکوندی همچنین به قرارداد حفاری هشت حلقه چاه اکتشافی که به تازگی میان شرکت ملی حفاری ایران و مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران مبادله شده است، اشاره و خاطر نشان کرد : به زودی عملیات حفاری این چاه ها با اختصاص دو دستگاه حفاری سنگین خشکی کلید خواهد خورد و اقدامات لازم برای حضور در اجرای چند پروژه دیگر به صورتEPDS نیز در جریان است.

402

169 / 161

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار