طاهر موهبتی: تعیین سقف برای خدمات پاراکلینیکی کذب است

سه‌شنبه 29 خرداد 1397 - 12:20
کد مطلب: 956999
مهندس طاهر موهبتی

رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: با مدیریت هزینه از سوی بیمارستان ها و دانشگاه های علوم پزشکی، متعهد هستیم که ۷۰ درصد مطالبات هر ماه را پرداخت کنیم و امیدواریم این پرداختی ها مستمر و منظم انجام شود.

به گزارش ایسکانیوز مهندس طاهر موهبتی با تاکید بر ضرورت مدیریت هزینه ها از سوی بیمارستان های دولتی و دانشگاه های علوم پزشکی کشور گفت: بسیاری از بیمارستان های دولتی و دانشگاه های علوم پزشکی کشور در این زمینه اقدامات خوبی داشته اند و امیدواریم براساس تفاهم نامه ای که با بیمارستان ها منعقد کردیم، در ازای مدیریت هزینه ها، بتوانیم 70 درصد پرداخت هر ماه را از ماه آینده به بیمارستان های دولتی پرداخت کنیم. به عبارتی، به این ترتیب حرکتی فراتر از قانون تنظیم که باید ۶۰ درصد هزینه ها در ماه آینده به بیمارستان ها پرداخت می شد صورت خواهد گرفت.

با مدیریت هزینه از سوی بیمارستان ها، 70درصد مطالبات بیمارستان ها، ماهانه پرداخت می شود

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به مطالبات سال گذشته دانشگاه های علوم پزشکی از بیمه سلامت، افزود: براساس قانون، تعدیل بدهی ها از طریق انتشار اسناد خزانه صورت می گیرد. منتظریم این اتفاق بیفتد و چنانچه سازمان برنامه و بودجه آنها را منتشر کند، پرداختی ها به روز خواهد شد.

وی در مورد مطالبات داروخانه ها گفت: برخی از داروخانه ها گفته اند که مطالباتی دارند، اما اولین بار است که مطالبات آنها به روز شده و به صورت میانگین کشوری تنها دو ماه از سال ۹۶ را از بیمه سلامت طلب دارند و از سال ۹۷ برای تمام ارائه دهندگان خدمت، هر ماه ۷۰ درصد مطالبات پرداخت خواهد شد و برای طلب دو ماه سال گذشته به دلیل اینکه چاپ اسناد با تاخیر صورت می گیرد، پرداخت ها با کمی تاخیر انجام می شود. با این وجود، مشکلی از سوی بیمه سلامت برای پرداخت مطالبات وجود ندارد.

موهبتی در ادامه تصریح کرد: در روزهای اخیر در فضای رسانه ای رسمی و غیر رسمی شاهد بودیم که برخی عنوان می کردند که از سوی بیمه سلامت برای پاراکلینیک ها از جمله داروخانه ها، مراکز تصویر برداری، فیزیوتراپی و توانبخشی سقف تعیین شده است، اما چنین موضوعی صحت ندارد، چراکه این خدمات، تولیدکننده هزینه نیستند و ما این مساله را تکذیب کردیم. البته در ابتدای سال در یک یا دو استان، چنین بخش نامه ای صادر شده که بلافاصله عکس العمل نشان داده شد و به دنبال آن جلساتی با انجمن های ذینفع برگزار کردیم و موضوع تبیین شد.

ارائه دهندگان خدمت، چنانچه مطلبی دارند، می توانند با جلسات مشترک با ما در میان بگذارند، چرا که علاوه بر اینکه رسانه ای کردن برخی موضوعات درست نیست، آزرده خاطر کردن مردم نیز، امر پسندیده ای نبوده و شایسته نیست

رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران افزود: ارائه دهندگان خدمت، چنانچه مطلبی دارند، می توانند با جلسات مشترک با ما در میان بگذارند، چرا که علاوه بر اینکه رسانه ای کردن برخی موضوعات درست نیست، آزرده خاطر کردن مردم نیز، امر پسندیده ای نبوده و شایسته نیست.

موهبتی با اشاره به بودجه تعیین شده برای بیمارستان های دولتی،گفت: ما برای بیمارستان های دولتی به فراخور بودجه تعیین شده نمی توانیم خرید خدمت کنیم. به عبارتی، برای هر موضوعی در کشور مثل سدسازی هم، براساس میزان بودجه ای که ارائه شده، تعهد داده می شود و ما هم در ازای مدیریت هزینه از سوی بیمارستان ها و دانشگاه های علوم پزشکی متعهد هستیم که ۷۰ درصد مطالبات هر ماه را پرداخت کنیم و امیدواریم پرداختی هایمان را مستمر و منظم کنیم.

700

20 / 20

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار