دانشجوی مؤمن انقلابی باید به حجاب خود افتخار کند

سه‌شنبه 26 تیر 1397 - 10:33
کد مطلب: 961910
1

دکتر سوادی نماینده شورای عالی انقلاب فرهنگی در هیات جذب دانشگاه های آزاد استان تهران گفت: اگر ما بتوانیم در تشکل هایمان دانشجو را از لحاظ اصول عقاید محکم تر کنیم، بسیار مفید است. اگر در این زمینه به درستی حرکت کنیم، دانشجو به حجاب خود افتخار می کند، زیرا خودش به این حجاب رسیده است.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، دومین روز از همایش "بانوی مومن انقلابی " با حضور رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و سایر مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی، صبح امروز در هتل فرهیختگان واقع در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

دکتر سوادی نماینده شورای عالی انقلاب فرهنگی در هیات جذب دانشگاه های آزاد استان تهران در ارتباط با وظیفه بانوی مومن انقلابی گفت: در حال حاضر شرایط مناسبی در دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شده است،برای ما که دغدغه داریم شرایطی مهیا شده است تا بتوانیم شرایط زن مومن انقلابی را نه تنها در ایران بلکه در جهان گسترش دهیم.

وی ادامه داد: ما میتوانیم از ارزش هایی که داریم استفاده کرده و با برنامه دقیق، منسجم و مدیریت درست آن را به سرانجام برسانیم وقطعا در این راه موفق خواهیم شد، زیرا خداوند همراه ماست.

نماینده شورای عالی انقلاب فرهنگی در هیات جذب دانشگاه های آزاد استان تهران گفت: تشکلات دانشجویی ما باید بر اصول عقاید کار کرده و دانشجویان را برآموزه های اسلام آشنا کنیم. ما باید زن مومن انقلابی را به سمت همسر و مادر خوب بودن هدایت کنیم.

وی اضافه کرد: من نزدیک 20 سال است در دانشگاه آزاد اسلامی هستم، دانشجویی داشتم که در ترم اول محجبه و با ظاهری موجه است، ولی در ترم های بعدی از ظاهر خود عقب نشینی می کند، زمانی که با او صحبت می کنم که شما باید تاثیر گذار باشید می گوید مورد تمسخر دیگران قرار می گیرد.

دکتر سوادی بیان کرد: چه طور فردی که مسیحی بوده و به تازگی مسلمان شده است در همایش های بین المللی می گوید اسلام تاج سرمن است، اگر ما بتوانیم در تشکل هایمان دانشجو را از لحاظ اصول عقاید محکم تر کنیم، بسیار مفید است. اگر در این زمینه به درستی حرکت کنیم، دانشجو به حجاب خود افتخار می کند، زیرا خودش به این حجاب رسیده است.

وی اظهار داشت: در درجه اول باید پایه های دینی را محکم کنیم، در این صورت اگر دانشجو را به هر جای دنیا بفرستیم مبلغ خواهد بود.
دکتر سوادی تاکید کرد: متاسفانه اکثریت زنان مسلمان خواسته و ناخواسته افکار فمنیستی را به همراه دارند. قرآن کریم می فرماید ما شما را از یک زن و مرد آفریدیم، یعنی زن و مرد مکمل یکدیگرند. باید تمامی این موارد عرف شود،دختران ما به دنبال این هستند که حق طلاق بگیرند، زیرا می خواهند در زندگی یکه تازی کنند و زمانی که با مشکل برخورد کردند بتوانند از این امتیاز استفاده کنند. اگر امروز در جامعه مشکل داریم ناشی از کم کاری زنان مومن است. اگر در این زمینه درست حرکت کنیم زندگی زن و مرد مسلمان الگوی جامع و کاملی برای دنیا خواهد بود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطر نشان کرد: ما باید بتوانیم به دانشجو الگو ارائه کنیم، دانشجو از کار میخواهد باید فردی را به وی معرفی کنیم که در دنیای امروز قابل قبول بوده و با اعتقاد، متعهد و متخصص نیز باشد. افراد بسیاری با این شرایط وجود دارند که در دنیای امروز حرکت کرده و موفق نیز بوده اند. در این زمینه می توان کارگروهی را تشکیل داد تا این افراد توسط این کارگروه را شناسایی شوند.

31 / 167

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار