نیروگاه خورشیدی پالایشگاه بیدبلند راه‌اندازی شد

نیروگاه خورشیدی پالایشگاه گازی بیدبلند با هدف بهینه‌سازی مصرف انرژی و تامین بخشی از بار الکتریکی این پالایشگاه، به صورت پایلوت راه‌اندازی شد.

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، شرکت پالایش گاز بیدبلند، نیروگاه خورشیدی ۳۰ کیلووات خود را با هدف تامین بخشی از بار الکتریکی مورد نیاز ساختمان حمل‌ونقل این شرکت به صورت پایلوت راه‌اندازی کرد.

به گفته علی‌محمد پوررضا، مدیرعامل پالایشگاه بیدبلند، این اقدام همسو با سیاست‌های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری درباره بهینه‌سازی مصرف و لزوم کاهش شدت مصرف انرژی و نیز با هدف اجرای ابلاغیه هیئت وزیران در تامین ۲۰ درصد از انرژی مورد نیاز ساختمان‌های اداری از محل انرژی‌های تجدیدپذیر و نو، انجام شده است.

او در این باره توضیح داد: سامانه نیروگاه خورشیدی از نوع متصل به شبکه بوده و با رعایت استانداردهای ملی و بین‌المللی و با تامین اعتبار از محل بند «ث» ماده ۴۸ قانون برنامه ششم توسعه اجرا شده است.

براساس این قانون، شرکت‌های دولتی باید یک درصد از اعتبارات طرح‌های توسعه‌ای سالانه خود را به کاهش شدت مصرف انرژی از طریق ایجاد ظرفیت، جذب و توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر اختصاص دهند.

402

کد خبر: 962554