عضو گروه دوستی ایران و فرانسه خواستار شد؛

سفیر فرانسه احضار شود

یکشنبه 25 شهریور 1397 - 10:13
کد مطلب: 969588
سفارت ایران در پاریس

عضو گروه دوستی پارلمانی ایران و فرانسه، از وزارت امور خارجه خواست سفیر فرانسه را احضار کرده و تضمین های لازم برای حفظ امنیت سفارت ایران در فرانسه از آسیب تروریست ها را بگیرد.

به گزارش ایسکانیوز محمد دهقان ، در واکنش به تعرض تعدادی از اعضای گروهک تروریستی کومله به سفارت ایران در فرانسه اظهار داشت: فرانسه خود را به عنوان کشوری آزاد معرفی می کند اما به تدریج مأمن جریان های تروریستی مانند منافقین و گروهک کومله شده است.

وی ادامه داد: گروهک منافقین و کومله پناهگاه خوبی در کشورهای اروپایی پیدا کرده اند اما پناهندگی سیاسی با پناه دادن به گروهک های تروریستی متفاوت است؛ در واقع کشور فرانسه به جریان های تروریستی و جنایتکاری پناه می دهد که دستشان به خون بیگناهان آلوده است و در واقع بسترساز فعالیت های جنایتکاران است.

دهقان افزود: فرانسه با رفتارهای دوگانه زمینه ای را فراهم کرده که سازمانهای تروریستی با حضور در این کشور در راستای ضربه زدن به جمهوری اسلامی برنامه‌ریزی کنند.

عضو گروه دوستی پارلمانی ایران و فرانسه تصریح کرد: سفارت ایران در فرانسه، خاک ایران است و به لحاظ کنوانسیون های بین المللی و عرف دیپلماتیک، حکومت فرانسه مسئول حفظ امنیت سفارت و جان دیپلمات های ایرانی است.

دهقان اظهار داشت: اخبار رسیده حکایت از آن دارد که فرانسه در حفاظت از سفارت ایران کوتاهی کرده و این شائبه وجود دارد که هماهنگی بین دولت فرانسه و گروهک کومله برای این اقدام تروریستی وجود داشته است.

وی خاطرنشان کرد: آمریکا و فرانسه در حمایت از داعش و گروهک های تروریستی هم‌پیمان بوده‌اند، لذا شکست داعش و النصره علیرغم حمایت کشورهای اروپایی و آمریکا از آنها، آبروی فرانسه در جهان را برده است.

نایب رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس افزود: به نظر می رسد کشور فرانسه قصد انتقام‌جویی از جمهوری اسلامی به خاطر شکست هایش در عراق و سوریه را داشته و به همین جهت با گروهک تروریستی کومله همکاری و در برابر اقدامات آنها سکوت کرده است.

دهقان از دستگاه دیپلماسی خواست مواضع محکمی در قبال این گونه رفتارهای کشورهای اروپایی و گروهک تروریست های اتخاذ کند و اظهار داشت: اروپا و آمریکا در مصاف با مقاومت شکست خورده‌اند و این احتمال وجود دارد که چنین حوادثی برای انتقام‌جویی از جمهوری اسلامی تکرار شود.

وی همچنین از وزارت امور خارجه خواست سفیر فرانسه را احضار کرده و تضمین های لازم از وی برای حفظ امنیت سفارت ایران در فرانسه در مقابل آسیب تروریست ها گرفته شود.

منبع: مهر

156 / 156

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار

آرشیو