کمک یک میلیاردی جهانگیر به خانواده زندانیان خراسان شمالی/ ۴۰۰ نفر از زندانیان به مرخصی رفتند

رئیس سازمان زندان ها در بازدید از زندان مرکزی خراسان شمالی مبلغ یک میلیارد ریال جهت کمک به خانواده زندانیان خراسان شمالی اختصاص داد.

به گزارش ایسکانیوز ،‌ اصغر جهانگیر رئیس سازمان زندان‌ها در بدو ورود به شهرستان بجنورد با حضور در زندان مرکزی این شهر ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این مرکز با زندانیان دیدار و گفت وگو کرد.

رئیس سازمان زندان‌ها در بازدید از زندان مرکزی خراسان شمالی مبلغ یک میلیارد ریال جهت کمک به خانواده زندانیان خراسان شمالی اختصاص داد.

همزمان با سفر رئیس سازمان زندان‌ها ۴۰۰ نفر از زندانیان به مرخصی اعزام و همچنین ۶۷ نفر از زندانیان مرخصی منجر به آزادی دریافت کردند.

در بازدید از زندان مرکزی بجنورد که رئیس کل دادگستری استان و دادستان مرکز استان دکتر جهانگیر را همراهی کرده و طرح‌های مختلف عمرانی از جمله آشپزخانه صنعتی، نانوایی مکانیزه، آسایشگاه جدید سربازان یگان حفاظت زندان، کارگاه‌های اشتغال و حرفه‌آموزی، سالن تشخیص و پذیرش زندانیان جدید الورود، سالن ملاقات حضوری، مجتمع فرهنگی، هنری و ورزشی زندان، سالن آمفی تئاتر و کتابخانه افتتاح و به‌صورت رسمی مورد بهره برداری قرار گرفت.

رئیس سازمان زندان‌ها نماز ظهر و عصر را به اتفاق زندانیان زندان مرکزی بجنورد به جماعت اقامه کرد.

جهانگیر همچنین با حضور در جمع زندانیان با آنان گفتگو و در خصوص رسیدگی به درخواست‌های مطرح شده دستورات لازم را صادر کرد.

طرح‌هایی عمرانی که همزمان با سفر رئیس سازمان زندان‌ها مورد بهره برداری قرار گرفت از جمله اقداماتی بود که در راستای توسعه استاندارها و افزایش سرانه زندانیان با هدف حفظ حقوق شهروندی آنان و اجرای بهینه برنامه های اصلاحی و تربیتی طی دو سال اخیر احداث و یا بازسازی شده است.

انتهای پیام/

کد خبر: 971461