توضیحات طهرانچی درباره مشکل پذیرفته‌شدگان رشته‌های پزشکی دانشگاه آزاد

چهارشنبه 9 آبان 1397 - 14:32
کد مطلب: 975405
آغاز سال تحصیلی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی - کاشان

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی توضیحاتی درباره مشکلات پذیرفته‌شدگان رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی این دانشگاه ارائه کرد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از تسنیم، محمدمهدی طهرانچی، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی، در گفت‌و‌گویی در توضیح سرمنشأ مشکلات پذیرفته‌شدگان رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی دانشگاه آزاد، گفت: هر سال دانشگاه آزاد برای رشته‌های پزشکی سه‌بار تکمیل ظرفیت اعلام می‌کرد و در هیچ سالی ظرفیت خود را به یک باره تکمیل نمی‌کرد، در حالیکه شورای عالی سنجش و پذیرش امسال تنها یک‌بار اجازه تکمیل ظرفیت را به دانشگاه آزاد داد.

وی افزود: در مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 18 هزار و 584 نفر ظرفیت اعلام شد که تنها 4 هزار و 136 نفر ثبت نام کردند در نتیجه 8 هزار و 900 نفر ظرفیت خالی باقی ماند، به همین دلیل مقرر شد واحدهای دانشگاهی برحسب اولویت ذخیره ثبت‌نام کنند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگویی که با خبرگزاری خانه ملت انجام داده است،گفت: در این مرحله باید 5 هزار و 690 نفر پذیرفته می‌شدند، اما از آنجایی که در مرحله نخست، 18 هزار نفر ظرفیت اعلام شد و 4 هزار نفر ثبت‌نام کردند. پس باید تعدادی بیشتر از 5 هزار و 690 نفر اعلام می‌شد تا دانشجو به تعداد کافی ثبت‌نام کنند، به همین دلیل حدود 48 هزار نفر در سه ردیف ذخیره 1، 2 و 3 در این مرحله ظرفیت اعلام شد، افرادی که در این مرحله پذیرفته شدند، ذخیره هستند.

طهرانچی ادامه داد: در این مرحله به واحدها تأکید شد که برحسب ظرفیت خود ذخیره ثبت‌نام کنند، اما برخی از واحدها خطا کرده و بدون در نظر گرفتن ظرفیت، تمامی دانشجویان مراجعه‌کننده را ثبت‌نام کردند.

وی با تأکید بر اینکه 22 هزار نفر از ذخیره‌ها اعلام کردند که در صورت قبولی تمایل دارند در دانشگاه آزاد ادامه تحصیل دهند، اظهار داشت: از آنجا که نباید رتبه و نمره تراز افراد جابه‌جا شود، دانشگاه آزاد ناچار شد تمامی دانشجویان پزشکی را مجددا با توجه به رشته‌محل‌ها جابه‌جا کند، لذا افراد جابه‌جا شدند و لیستی جدید با رشته‌ و محل متفاوت ایجاد شد، در نتیجه رشته‌محل برخی از پذیرفته‌شدگان تغییر کرد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه نکته حائز اهمیت در این تغییرات رعایت عدالت بود، یادآور شد: با اعلام ظرفیت 5 هزار و 690 نفر، تنها هزار و 885 نفر ثبت‌نام کردند، اعلام ظرفیت و تکمیل فرم توسط افراد به معنای پذیرش در دانشگاه نیست.

طهرانچی خاطرنشان کرد: در حال حاضر از 8 هزار و 907 نفر ظرفیت پزشکی دانشگاه آزاد حدود 2 هزار و 886 نفر خالی است.

وی با اشاره به تعداد پذیرفته‌شدگانی که ثبت‌نام آنها ملغی شده است، تصریح کرد: 4 هزار و 269 نفر از ذخیره‌ها ثبت‌نام کردند که ثبت‌نام آنها ملغی شده است، دانشگاه آزاد با تمام توان به دنبال حل مشکلات پذیرفته‌شدگان است.

انتهای پیام/

31 / 31

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار