برگزیدگان جشنواره ملی «ایران ساخت» شرکت خلاق شناخته می‌شوند

دبیرکارگروه برنامه توسعه زیست‌بوم شرکت‌های خلاق بیان کرد: با توجه به این‌که جشنواره ملی فرهنگی هنری«ایران ساخت» ازجمله مبادی این دبیرخانه است، شرکت‌های برگزیده این رویداد به‌عنوان شرکت خلاق پذیرفته می‌شوند و می‌توانند از تسهیلات مربوطه بهره مند شوند.

به گزارش گروه علم و فناوری ایسکانیوز، سید محمدحسین سجادی نیری دبیرکارگروه برنامه توسعه زیست‌بوم شرکت‌های خلاق گفت: شرکت‌های خلاق توسط مبادی معین‌شده به دبیرخانه معرفی می‌شوند. مبادی مجموعه‌هایی هستند که بر اساس آیین نامه‌ای که از سوی معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری ابلاغ شده، تعیین شده‌اند.

به گفته وی، از جمله مبادی که شرکت‌های خلاق را به دبیرخانه برنامه توسعه زیست‌بوم شرکت‌های خلاق معرفی می‌کنند VCها، صندوق‌های سرمایه‌گذاری، رویدادهایی که روال کار و داوری مشخص دارند و مجموعه ای فعال در حوزه خدمات تجاری‌سازی و تسهیل گری هستند.

سجادی نیری افزود: جشنواره ملی «ایران ساخت» نیز از جمله مبادی معین شده برای این دبیرخانه است. در نتیجه شخصیت‌های حقوقی و شرکت‌های برگزیده این جشنواره به عنوان شرکت خلاق معرفی می‌شوند و می‌توانند از مزایای برنامه خلاق معاونت علمی بهره‌مند شوند.

وی خدمات برنامه توسعه زیست‌بوم شرکت‌های خلاق را شامل حضور در نمایشگاه‌های مختلف داخلی و خارجی، تهیه گزارش‌های تحقیق بازار، استقرار در منازل مسکونی، خدمات بیمه تکمیلی، تسهیلات نظام‌وظیفه، تسهیلات اشتغال پایدار روستایی، استقرار در پارک‌های علم و فناوری، شرکت در دوره‌ها و سمینارهای آموزشی، تسهیل در صدور ضمانت‌نامه و جذب سرمایه طرح‌های خلاق عنوان کرد.

دومین جشنواره ملی فرهنگی، هنری «ایران ساخت» با اهداف «جریان سازی و تولید محتوا برای فضای مجازی مرتبط با چرخه تجاری سازی، کارآفرینی و اقتصاد دانش بنیان»، «حمایت از خدمات و تولیدات دانش بنیان ساخت ایران»، «ساماندهی واردات بی‌رویه و ارج نهادن به کالاها و محصولات ایرانی با کیفیت» و همچنین «کمک به برجسته سازی (نشان تجاری) کالاهای مرغوب ایرانی»، در بخش ادبیات، هنرهای تجسمی، رسانه های دیداری و شنیداری، رسانه‌های دیجیتال و ایده بازار و بخش دانش آموزی به همت ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و به دبیر کلی پرویز کرمی و با شعار «فناوری ایرانی، کسب و کار ایرانی» 4 تا 8 دی ماه سال جاری برگزار می شود.

انتهای پیام/

کد خبر: 990503