کارخانه نوآوری تبریز راه‌اندازی می‌شود

کارخانه نوآوری تبریز با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با همکاری استانداری آذربایجان شرقی در سال آینده راه‌اندازی می شود.

به گزارش گروه علم‌وفناوری ایسکانیوز، کامبیز مهدی زاده فرساد دبیر ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی درباره راه‌اندازی کارخانه نوآوری آزادی در تهران و کلانشهرها و در آینده، در شهر تبریز اظهار کرد: با توجه به پیگیری های انجام شده و همکاری و نگاه مثبت استاندار آذربایجان شرقی به حوزه علم و فناوری در سال آینده فضای کارخانه نوآوری و بسترهای فنی برای راه‌اندازی این کارخانه فراهم می‌شود.

وی با اشاره به این موضوع که راهبرد معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دوری از اقتصاد نفتی و حرکت به سمت اقتصاد دانش بنیان است، گفت: نیروی انسانی بزرگترین سرمایه هر کشور است که باید از این ظرفیت به خوبی استفاده کنیم و با اعتماد به جوانان راه های پیشرفت و توسعه را هموار کنیم.

مهدی زاده خاطر نشان کرد: در سال های اخیر جوانان ما نشان داده اند که با تکیه بر دانش فنی و ورود به حوزه علم و فناوری اقدامات بزرگی انجام داده اند وامروز در نقطه ای قرار داریم که بزرگترین شرکت‌های فناوری به دست همین جوانان اداره می شود.

دبیر ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی بیان کرد: با ایجاد کارخانه نوآوری تغییر فرهنگی ایجاد شده و بدون سرمایه گذاری و حمایت دولت شرایط برای جوانان فراهم شد.

وی ضمن ابراز امیدواری از راه‌اندازی این کارخانه نوآوری بیان کرد: شرکت‌ها و استارتاپ‌های تبریز آماده باشند تا بتوانند به زودی فعالیت خود را در این کارخانه نوآوری آغاز و در جهت توسعه و رشد کسب و کارهای نوین و فناوری ها گام بردارند.

انتهای پیام/

کد خبر: 995052