حضور 155 بانوی امدادگر درطرح ملی امداد و نجات نوروزی سال 98

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، از سازماندهی 155 بانوی امدادگر به منظور ارایه خدمات حمایتی و امدادی به زنان آسیب دیده و متاثر از حوادث احتمالی در تعطیلات نوروز 98 خبر داد و گفت: این نیروهای متخصص در قالب ٣١ تیم توانا به ارائه خدمات می پردازند.

به گزارش ایسکانیوز، مرتضی سلیمی گفت: زنان جزیی از گروه های آسیب پذیر در حوادث و سوانح به شمار می روند که به دلیل ویژگی های جسمی خاص خود باید از کمک های ویژه نیروهای امدادی (تیم های توان خواهران) در حوادث و سوانح برخوردار شوند.
وی ادامه داد: کمک به زنان آسیب دیده و متاثر در انواع حوادث و سوانح باید با حضور گروه های واکنش سریع امدادگران زن به صورتی ارایه شود که تبعات ناشی از استرس و اضطراب را در این گروه های آسیب پذیر کاهش دهد.
رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به ارائه طیف وسیعی از فعالیت های بشردوستانه از سوی زنان در جمعیت هلال احمر گفت: آثار و برکات این اقدامات در تحقق ارتقای حضور اجتماعی این زنان در پوشش سریع به انواع حوادث بسیار مفید و حائز اهمیت است.
سلیمی توضیح داد: همه سعی مسئولان جمعیت هلال احمر در سال های اخیر توجه ویژه به ارتقای سطح کمی و کیفی حضور بانوان در فعالیت های آموزشی، حمایتی و امدادی بوده و تشکیل گروه های توانا از جمله این اقدامات است.
وی گفت: تمام امدادگران و نجاتگرانی که در طرح امداد و نجات نوروزی هلال احمر حضور پیدا می‌کنند، دارای تخصص ‌های جست ‌و جو و نجات بین شهری (جاده‌ای)، جست ‌و جو و نجات کوهستان و پیش ‌بیمارستانی هستند و تمام دوره‌های تخصصی لازم را گذرانده‌ اند.
به گفته سلیمی، تمام این نیروها یک ماه قبل از شروع کار، با شرکت در دوره‌ های بازآموزی طرح نوروزی تمام مواردی را که باید به عنوان امدادگر و نجاتگر پایگاه در طول اجرای طرح بر آن تسلط داشته باشند، می ‌گذرانند.
وی یادآور شد: در طرح ملی امداد و نجات نوروزی سال 98 در مجموع هزار و 421 پایگاه و پست امدادی در سطح تمام جاده ‌های کشور مشغول ارایه خدمات امدادی به هموطنان و مسافران نوروزی خواهند بود که اکثر جاده‌ های کشور دارای پایگاه‌ های امداد و نجات بین شهری هستند و در محورهایی که فاصله پایگاه‌ها زیاد باشد، پایگاه‌های موقت امدادی ایجاد خواهد شد.
این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر تصریح کرد: همچنین امسال مجموعا 3 هزار و 478 دستگاه خودروی امدادی و پشتیبانی در این طرح مشغول به فعالیت هستند در مجموع امسال ٣‌ درصد افزایش در منابع بکارگیری ‌شده داشته ‌ایم.
سلیمی گفت: طرح ملی امداد و نجات و راهنمایی مسافران نوروزی هلال احمر امسال با هدف کاهش تلفات و حوادث جاده ای نوروز 98 با گستردگی و تنوع بیشتری در محورهای ارتباطی سراسر کشور اجرا خواهد شد.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از مردم خواست تا در صورت قرارگرفتن در وضعیت های اضطراری و پیچیده انواع حوادث و سوانح جاده ای، دریایی و کوهستانی با شماره 112 مرکز پاسخگویی به انواع حوادث سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در سراسر کشور تماس بگیرند.

ایرنا

انتهای پیام/

کد خبر: 998016