صادرات نانومحصولات ایمنی ایران به سه کشور دنیا

یک شرکت تولیدکننده محصولات نانویی موفق شد با استفاده از نانو مواد دستکش‌های نانویی تولید آن را سه کشور خارجی صادر کنند.

به گزارش گروه علم و فناوری ایسکانیوز، شرکت آژینه ابزار پارس تولیدکننده دستکش‌های ایمنی با نام تجاری بوفالو از ابتدای سال جاری تاکنون موفق به صادرات محصولات خود به چین، عراق و افغانستان شده است.

فرهاد طاهری مدیرعامل شرکت آژینه ابزار پارس گفت: ما در سال ۹۷ تولید آزمایشی دستکش‌های نانویی را آغاز کردیم و پس از موفقیت در تولید اولیه، از ابتدای سال ۹۸ تولید انبوه این دستکش‌ها آغاز شد. افزودن نانومواد به ترکیب پلیمری دستکش‌ها موجب افزایش مقاومت و بهبود عملکرد این دستکش‌ها شده است. در همین مدت زمان کم بعد از تولید انبوه، موفق به صادرات دستکش‌های نانویی به چین، عراق و افغانستان شده‌ایم. هم اکنون در حال رایزنی برای صادرات به ترکیه هستیم که احتمالا طی ماه‌های آتی صادرات به این کشور نیز انجام می‌شود.

طاهری درباره بازاریابی این شرکت در کشورهای دیگر افزود: صادرات یکی از گزینه‌های اصلی ما در بخش فروش است از این رو در نمایشگاه‌های مختلفی شرکت می‌کنیم. بر همین اساس قرار است در آبان‌ماه امسال در بزرگ‌ترین نمایشگاه محصولات ایمنی در جهان، یعنی نمایشگاه A+A ۲۰۱۹، در شهر دوسلدورف آلمان شرکت کنیم که این رویداد می‌تواند به توسعه بهتر بازار ما کمک کند. این نمایشگاه هر دو سال یک‌بار برگزار می‌شود و بزرگ‌ترین رویداد صنعتی در حوزه محصولات ایمنی است.

مدیرعامل شرکت آژینه ابزار پارس تصریح کرد: نمایندگی‌های مختلفی در استان‌های بزرگ کشور داریم که دستکش‌های نانویی از طریق این نمایندگی‌ها در بازار توریع می‌شود. ۱۵ سال سابقه فعالیت در حوزه محصولات ایمنی شرایط خوبی برای فعالیت در این صنعت ایجاد کرده است.

طاهری نقش فناوری‌های پیشرفته نظیر فناوری‌ نانو را در توسعه محصولات این شرکت بسیار پررنگ دانست و افزود: علاوه براین دستکش نانویی، ۸ طرح دیگر در دست اجرا داریم که به زودی محصولات مربوط به آن‌ها را نیز تولید و به بازار عرضه می‌کنیم. در یکی از این طرح‌ها قصد داریم از نانومواد کربنی و نانولوله‌های کربنی در پلیمر دستکش‌ها استفاده کنیم تا مقاومت دستکش بهبود پیدا کند.

مدیرعامل شرکت آژینه ابزار پارس نقش همکاری مشترک با دانشگاه را در توسعه محصولات این شرکت بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: در سال ۹۷ برای ایجاد خواص آبگریزی از مواد آلمانی استفاده می‌کردیم که برای ادامه کار با یک گروه تحقیقاتی در دانشگاه علم و صنعت همکاری مشترکی آغاز کردیم تا این مواد را در داخل کشور تولید کنیم. این همکاری به ثمر نشست و از سال ۹۸ موفق به تولید این مواد آبگریزکننده شدیم به طوری که در حال حاضر از تولیدات داخلی برای ایجاد خواص آبگریزی استفاده می‌کنیم. در تولید این مواد به حدی رسیده‌ایم که تولید انبوه این مواد انجام شده و امکان فروش آن نیز فراهم است. نکته جالب در کاهش قیمت این مواد آبگریز کننده است به طوری که ما با یک‌دهم قیمت شرکت آلمانی این مواد را تولید می‌کنیم.

طاهری صنعت محصولات ایمنی را یک حوزه با پتانسیل بالا دانست که فناوری‌نانو می‌تواند در آن تاثیر شگرفی داشته باشد. تولید عینک، چکمه، دستکش و گوشی‌های محافظ تنها بخشی از محصولاتی هستند که فناوری‌نانو می‌تواند در این صنعت روی آن تاثیرگذار باشد.

مدیرعامل شرکت آژینه ابزار پارس نسبت به همکاری برخی از سازمان‌ها گله‌مند بود و همیاری بهتر این سازمان‌ها را برای توسعه بهتر محصولات تولید داخل ضروری دانست.

انتهای پیام/

کد خبر: 1026397