صادرات لباس‌های تب‌نمای نانویی ایرانی

یکی از شرکت‌های تولیدکننده نانومحصولات حوزه نساجی لباس‌های نانویی تب‌نمای خود را به کشورهای عراق، کویت و عمان صادر کرده است.

به گزارش گروه علم و فناوری ایسکانیوز، شرکت کاسپین جوراب اقدام به صادرات لباس تب‌نمای نوزاد حاوی نانوذرات با خاصیت آنتی‌باکتریال کرده است. این شرکت اخیرا گواهی‌ نانومقیاس را نیز برای این محصول دریافت کرده است.

رحیم حجتی، مدیرعامل شرکت کاسپین جوراب گفت: سال جاری ۱۰۰ هزار یورو از این لباس‌های تب‌نما به کویت و ۳۰ هزار یورو نیز به عمان صادر کرده‌ایم. تعداد محدودی نیز در حد ۱۵ هزار دلار به عراق صادر شده است. البته این تازه اول کار است ما هنوز ظرفیت تولید محدودی داریم به طوری که روزانه ۶۰۰ دست از این لباس‌ها تولید می‌شود و همچنین به دنبال افزایش ظرفیت تولید این لباس‌ها هستیم تا بتوانیم بازار صادرات با توانمندی بالاتری توسعه دهیم.

حجتی درباره این محصول تصریح کرد: تب در کودکان بسیار خطرناک بوده و در صورت کنترل نشدن می‌تواند آسیب‌های جبران‌ناپذیری به کودک وارد کند. از زمانی که کودک بیمار شده و دمای بدن او بالا می‌رود تشخیص زودهنگام تب ضروری است برهمین اساس اقدام به تولید پیراهن، کلاه و جوراب نانویی کردیم که تب‌نما است به این معنا که در صورت افزایش دمای بدن از ۳۷ درجه به بالا، شروع به تغییر رنگ می‌کند. در لباس‌های پسرانه رنگ لباس از آبی به سفید و در لباس‌های دخترانه از رنگ صورتی به سفید تغییر رنگ ایجاد می‌شود. با این کار والدین به سرعت متوجه بروز تب در فرزند می‌شوند و اقدامات پزشکی لازم برای کنترل تب صورت می‌گیرد. به دلیل وجود ترکیبات کیتوسان و سیلیکا، خواص آنتی‌باکتریال در این لباس‌ها ایجاد شده است.

مدیرعامل شرکت کاسپین جوراب با اشاره به توزیع این محصول در بازار داخل کشور افزود: در حال حاضر این محصول در برخی داروخانه‌های تهران توزیع شده که با استقبال قابل توجهی روبه‌رو شده است. این استقبال در کنار درخواست از خارج از کشور موجب شده ما در همین ابتدای تولید لباس‌های نانویی تب‌نما، به دنبال توسعه خط تولید این محصول باشیم.

انتهای پیام/

کد خبر: 1027578