درخواست ۱۵۰۰ فرصت مطالعاتی برای استادان از سوی صنایع

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم گفت: ۱۵۰۰ درخواست فرصت مطالعاتی اساتید از سوی صنایع اعلام شده که باید دانشگاه ها را آماده کنیم تا اساتید و محققان بتوانند از این فرصت استفاده کنند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران دانشجویی(ایسکانیوز)، غلامحسین رحیمی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم در  خصوص موضوعات مطرح شده در یکصد و نود و ششمین جلسه کمیسیون دائمی شورای عالی عتف اظهارکرد: در این نشست ۲ گزارش خیلی خوب داشتیم؛ یکی مربوط به وزارت نیرو بود که در آن، برنامه هایی در خصوص اثربخشی علم، فناوری در حوزه صنعت آب و برق، روش های مفید برای گسترش ارتباط این دستگاه با دانشگاه ها و مراکز پژوهشی و همچنین برنامه های عملیانی و تعدادی از طرح هایی را که تابحال با مشارکت دانشگاه ها انجام داده اند، ارائه و اعلام شد.  

وی گفت: پیشنهاداتی هم در همین زمینه ارائه شد که این پیشنهادات را باید بررسی و پیگیری کنیم؛ بطور مثال تشکیل میز ارتباط با صنعت در دانشگاه در حوزه تخصصی صنعت آب و برق، یکی از این پیشنهادات است که قرار شد شیوه نامه ای نوشته شود و به صورت منظم و مسمتر این میز را در دانشگاه های منتخب داشته باشیم. در این میز، دستگاه ها تقاضای خود را مطرح و متقابلا دانشگاه توانمندی خود را عرضه می کند تا دوطرف بتوانند در ادامه، در چارچوب طرح ها و برنامه های مشترک، فعالیت خود را پیش ببرند.  

رحیمی افزود: گزارش دوم مطرح شده در این جلسه نیز در خصوص دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم با تاکید بر ایجاد فرصت مطالعاتی برای اساتید دانشگاه در صنایع بود.

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم ادامه داد: خوشبختانه در یک سال اخیر این مساله به عنوان یک فعالیت مستمر و جا افتاده، مطرح می شود و صنایع نیز فرصت های زیادی را برای اساتید ایجاد کرده اند. آخرین آمار ارائه شده در این خصوص، حاکی از این است که ۱۵۰۰ درخواست فرصت مطالعاتی اساتید از سوی صنایع اعلام شده که باید دانشگاه ها را آماده کنیم تا اساتید و محققان بتوانند از این فرصت استفاده کنند.

وی گفت: وزارت علوم این موضوع را هم در آیین نامه استخدامی اعضای هیات علمی و هم در آیین نامه ارتقاء پیش بینی می کند تا مشوق ها و الزاماتی برای حضور اساتید در صنایع کشور فراهم شود.

منبع: مهر

انتهای پیام/

کد خبر: 1081488

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 2 =