تخفیف 40درصدی اداره پست به ناشران و کتابفروشان

نیکنام حسین پور مشاور معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از استقبال ناشران از انعقاد تفاهم نامه میان معاونت امور فرهنگی و شرکت پست جمهوری اسلامی ایران خبر داد و گفت: از ابتدای مرداد ماه تا به امروز تعداد 48 هزار 773 مرسوله پستی از سوی ناشران به دفاتر پست در سراسر کشور تحویل شده است.  

به گزارش ایسکانیوز وی افزود: دستورالعمل ۴۰ درصدی تخفیف شرکت پست جمهوری اسلامی به ناشران و کتابفروشان از ابتدای مرداد ماه سال جاری وارد فاز اجرا شد و درآمد شرکت پست از اجرای این طرح در طول این مدت بیش از یک میلیارد و پانصد هزار ریال بوده است.

حسین پور با اشاره به بالا بودن سهم ناشران تهرانی در ارسال مرسولات پستی عنوان کرد: سهم بالایی از این محموله ها به ناشران و کتاب فروشان تهران تعلق داشته است به طوری که 33 هزار و 198 محموله پستی (قریب به 70 درصد کل مرسولات) از استان تهران به دیگر شهرها ارسال شده است. میزان درآمد شرکت پست از ارسال محموله های پستی ناشران در تهران نیز نزدیک به نهصد میلیون ریال بوده است.

مشاور معاونت امور فرهنگی از گسترش این طرح در دیگر باجه های پستی در آینده نزدیک خبر داد و گفت: در فاز اول اجرایی شدن این تفاهم‌نامه تعدادی از دفاتر خاص پستی در شهر تهران و باجه‌های مرکزی پست در مراکز استان‌ها به ارایه این خدمات به ناشران می پرداختند اما بر اساس تفاهم نامه تعداد باجه های پستی در مراحل بعدی تفاهم نامه افزایش خواهد یافت.

حسین پور تصریح کرد: ناشران و کتاب فروشانی دیگری که قصد استفاده از تخفیف 40 درصدی پست جهت ارسال محموله های خود را دارند، می توانند با اعلام مشخصات خود به معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این طرح شرکت کنند. همچنین افراد حقیقی که از طریق سایت شرکت پست یا سایر سایت های دارای مجوز فروش کتاب، اقدام به خرید و یا ارایه خدمات در حوزه کتاب هستند نیز با هماهنگی با شرکت پست و انعقاد قرارداد، می توانند از تخفیفات مصوب در تفاهم نامه بهره برند.

وی همچنین درباره جابجایی کتاب به خارج از کشور با تخفیف های شرکت پست جمهوری اسلامی ایران نیز گفت: همچنین در جلسات مشترک معاونت امور فرهنگی با شرکت پست درباره استفاده ناشران از خدمات شرکت پست برای جابجایی کتاب به خارج از ایران صحبت هایی ابتدایی انجام شده و شرکت پست قرار است بسته پیشنهادی خود را برای انتقال کتاب به خارج از کشور ارایه دهد.

502502

کد خبر: 545732

وب گردی

وب گردی